392.62
365.96
66816.39
Nemanja Antonov újpesti játékos a 6. kapott gól után a labdarúgó OTP Bank Liga 7. fordulójában játszott Újpest FC - Ferencvárosi TC mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban 2022. szeptember 4-én. Újpest-Ferencváros 0-6.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Fehérváron nyert és nagyot előzött az Újpest

Branko Pauljevic tekert a hazaiak kapujába.

Az Újpest 1-0-ra nyert a MOL Fehérvár FC vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga negyedik fordulójából elhalasztott és hétfő este pótolt mérkőzésén.

A lila-fehérek három pozíciót javítva feljöttek a hetedik helyre, többek között a legyőzött riválist is megelőzték.

MOL Fehérvár FC-Újpest FC 0-1 (0-0)

Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó, 2347 néző, v.: Farkas Á.

gólszerző: Pauljevic (80.)

sárga lap: Heister (63.), Rúben Pinto (66.), illetve Antonov (15.), Pauljevic (91.), Szabó B. (99.)

MOL Fehérvár FC: Kovács D. - Nego, Serafimov, Stopira (Larsen, 74.), Heister - Fiola, Rúben Pinto (Bamgboye, 82.), Houri (Kastrati, 60.) - Dárdai P. (Zivzivadze, 74.), Kodro, Bumba (Schön, 60.)

Újpest FC: Nicolic - Szabó B., Csongvai, Diaby, Antonov - Mack (Boumal, 73.), Onovo - Simon K. (Pauljevic, 63.), Katona M., Csoboth (Bjelos, 87.) - Gouré (Tallo, 73.)

Már az első percben két hatalmas védést kellett bemutatnia a vendégek kapusának, hogy ne vezessen a Fehérvár, amely a folytatásban is több gólt ígérő helyzetet dolgozott ki. A lila-fehérek a biztos védekezést helyezték előtérbe, többször teljesen beszorultak a saját tizenhatosuk környékére, amikor pedig támadásba lendültek, akkor sem tudtak gólhelyzetbe kerülni. A félidő végére visszaesett a tempó, úgy tűnt, mindkét együttes a szünet utánra tartalékol.

Fordulás után sem pörögtek fel a csapatok. A Fehérvár támadásban teljesen tanácstalan volt, az Újpest megérezte, hogy lehet keresnivalója, de sokáig nem tudott élni a kínálkozó lehetőségekkel. Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt megszületett az újpesti gól, Branko Pauljevic tekert szépen a kapuba. A hazaiak elkeseredetten mentek előre az egyenlítésért, de nagyok sok hibával, szétesően futballoztak, így nem volt esélyük az egyenlítésre.

Az Újpest három pozíciót javítva a hetedik helyre jött fel azzal, hogy a negyedik fordulóból elhalasztott és hétfőn pótolt mérkőzésen 1-0-ra nyert a MOL Fehérvár vendégeként a labdarúgó OTP Bank Ligában.

A lila-fehérek többek között a legyőzött riválist is megelőzték.