eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Ennyien interneteznek már Kínában

Már a 600 milliót is meghaladja az internetezők száma Kínában, ahol a teljes lakosság csaknem fele kapcsolódik már a világhálóra.

Az állami internet információs hivatal frissen nyilvánosságra hozott adatai szerint a kínai netezők száma szeptember végén 604 millió főt tett ki. Ez a teljes lakosság 45, a 14 éven felüli lakosságnak pedig 55 százaléka.

A kelet-ázsiai ország összes városa rendelkezik internetkapcsolattal, a vidéki településeknek 99 százaléka részese a virtuális világfalunak - derül ki a részletes statisztikákból. Jellemző sajátosság, hogy a netezők túlnyomó többsége, mintegy 77 százalék, nem számítógépét, hanem elsősorban mobilját használja a böngészésre. Ennek hátterében a megfizethető árú okostelefonok térnyerése és a netezést mindenhol lehetővé tevő 3G-s mobilkommunikációs rendszer kiépítettsége áll. A kínai lakosok mindenekelőtt vásárlásra, információgyűjtésre és csevegésre használják a netet.

Az internet használatának terjedése az elmúlt években robbanásszerű növekedést mutatott. Kínában öt évvel ezelőtt még csupán a jelenlegi fele, 300 millió fő netezett, számuk az 500 milliós határt 2011-ben lépte át. A dinamikus növekedés a szakemberek szerint a következő években is biztosan fennmarad: a Boston Consulting Group nemzetközi tanácsadó cég becslései szerint például 2015-re a világhálóra több mint 700 millió kínai lakos kapcsolódik.

Címlapról ajánljuk

Tényleg megvan a válasz az ősi piramisok titkára?

A Nílus egy mára teljesen eltűnt, ősi mellékága mentén épültek fel az ókori egyiptomi piramisok, köztük a híres gízai piramis, több mint négyezer éve - állapította meg a piramisok építésének rejtélyét kutató amerikai kutatócsoport.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Itt az új magyar vásárlási őrület: egyre több helyről távozhatunk fizetés nélkül

Itt az új magyar vásárlási őrület: egyre több helyről távozhatunk fizetés nélkül

Erősen megoszlanak a vélemények a „buy now, pay later” (BNPL) jelenségről. Egyesek a vásárlói élményt forradalmasító üzleti lehetőséget, mások csak az áruhitel újrafestett változatát látják benne. Tény, hogy nálunk is sikerült mára megvetnie a lábát: fél év alatt ötszörösére ugrott azon online kereskedelmi helyek, webáruházak aránya Magyarországon, amelyek ezt az újfajta halasztott vagy részletfizetési lehetőséget kínálják. A finanszírozói oldalon már három magyar céget és két multit is találunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×