Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel

Szigorítja a szankciókat Szíriával szemben az EU

A Szíriával szembeni korlátozó intézkedések további szigorításáról döntöttek hétfőn Luxembourgban az EU-országok külügyminiszterei.

Feketelistára helyeztek 28 személyt és két vállalatot. Ez azzal jár, hogy az érintettek Európában elérhető javait - például bankszámláit - zárolják, a természetes személyek pedig emellett beutazási engedélyt sem kaphatnak az unióba.

Ez már a 19. szankciós döntés a belső ellenfelekkel szemben brutális kegyetlenséggel fellépő damaszkuszi rezsim ellen. Eddig 181 személy és 54 cég került fel az uniós feketelistára. Az érintett személyek kapcsolatba hozhatók a hatalom által alkalmazott erőszakkal, a jogi személyek pedig az ehhez használt anyagok, eszközök beszerzésével.

A legújabb döntés értelmében megtiltják az EU-országok lakosainak, hogy fegyverkereskedelemmel foglalkozó szíriai vállalatokkal üzleteljenek - akár adásvétel, akár szállítmányozás, akár biztosításkötés formájában.

Címlapról ajánljuk
Sós Csaba a párizsi Eb-ről: 8 versenyzőnk juthat döntőbe, világklasszisaink a végső győzelemre is esélyesek

Sós Csaba a párizsi Eb-ről: 8 versenyzőnk juthat döntőbe, világklasszisaink a végső győzelemre is esélyesek

A francia fővárosban néhány fiatal is versenyzési lehetőséget kap, mert nélkülük elég szűk magyar csapat állt volna össze, továbbá a szövetségi kapitány szeretné őket látni a felnőttek között még a 2027-es budapesti vb előtt. Sós Csaba kiemelte: ha Kós Hubert mindegyik számát végigússza és valamennyiben döntőbe jut, akkor 18-19 rajtja lehet, amivel túszárnyalhatja Michael Phelps pekingi olimpiai szereplését.

Isten áldja meg Magyarországot - Magyar Péter bejelentése Paksról, keményen fogalmazott a kormányfő

Videóüzenetben számolt be a teljes paksi leállásról, az aktuális fogyasztási adatokról, valamint az ország energiarendszerének állapotáról a miniszterelnök – közölte a kormányfő hivatalos közösségi oldala.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×