eur:
389.2
usd:
362.69
bux:
0
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Háborúra feltöltött török flotta a Földközi-tengeren

Törökország megerősíti haditengerészeti jelenlétét a Földközi-tengeren a Szíriával élesedő konfliktusa miatt - írta egy török napilap. A jelentés szerint a lépés célja, hogy Ankara fokozza nyomását a damaszkuszi kormányra a határ menti török településeket érő szíriai tüzérségi támadások miatt.

Mint a Daily News írja, hadihajókat és tengeralattjárókat vezényeltek át a török flotta északi erőiből - a Márvány-tenger partján fekvő Gölcükben lévő legnagyobb török haditengerészeti támaszpontról - a Földközi-tengerre.

A lap úgy tudja, hogy a hadihajókat teljesen feltöltötték háborús célra szolgáló fegyverzettel, egyéb részleteket azonban nem közöl.

Szerdán egy határ menti török faluban 5 török állampolgár vesztette életét szíriai aknagránátok becsapódásában, a megtorló török ágyútűzben pedig több szíriai katona halt meg. A súlyos incidenst elítélte az ENSZ Biztonsági Tanácsa, a török kormány pedig bejelentette, hogy minden hasonló esetet megtorol.

A török parlament arra is felhatalmazta a kormányt, hogy bevesse a hadsereget a határon túl, ha veszély fenyegeti a nemzet biztonságát.

Címlapról ajánljuk

Rendkívüli belpolitikai vihar lett egy atomerőműves cikkből Németországban

A havonta megjelenő, elemzésekre, illetve háttérjelentésekre összpontosító népszerű Cicero című magazin azt állította, hogy az atomerőművek egy évvel ezelőtti végleges leállításáról született döntés meghozatala előtt kulcsfontosságú szakértői információkat hallgattak el az atomenergia alkalmazásának legfőbb ellenzője, a zöldpárti gazdasági miniszter előtt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
Titkos paktumot köthet az EU két legerősebb állama, komoly a tét

Titkos paktumot köthet az EU két legerősebb állama, komoly a tét

Olaf Scholz német kancellár és Emmanuel Macron francia elnök csütörtökön Párizsban egy titkos vacsorán tárgyalt az EU Kína-politikájáról. A találkozóra néhány nappal Hszi Csin-ping kínai elnök európai látogatása előtt kerül sor, és a két vezető megvitatta a Pekinghez kapcsolódó stratégiai, valamint az EU védelmi és finanszírozási kérdéseit. Mellette viszont kibontakozik egy újabb konfliktus Ursula von der Leyen bizottsági elnök jövőjéről is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×