eur:
389.16
usd:
362.56
bux:
0
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Ennyien követték Obama és Romney vitáját

Több mint 67 millió néző kísérte figyelemmel az amerikai elnökjelöltek első televíziós vitáját, ami 15 millióval volt több, mint négy évvel ezelőtt - közölték a Nielsen piackutató cégre hivatkozva pénteken az amerikai lapok.

Az eddigi nézőszámrekordot Jimmy Carter elnök és republikánus kihívója, Ronald Reagan kamerák előtt vívott szópárbaja tarja, amire 81 millió amerikai volt kíváncsi.

Az Obama-Romney összecsapást 11 csatorna közvetítette élőben, a spanyol nyelvű Telemundo pedig felvételről adta.

A legtöbben, átlagosan 11,25 millióan az ABC-n nézték a vitát, a második helyre az NBC került 11,1, a harmadikra pedig a CBS 10,6 millió nézővel. A Fox News közönsége 10,4, a CNN-é 6,1, az MSNBC-é pedig 4,7 millió volt. A négy évvel ezelőtti adatokhoz képest egyedül a CNN-nél mutattak ki nézőszámcsökkenést.

A 18 és 34 év közötti korosztályból 12 millióan kapcsoltak az elnökjelölti vitára, az 55 év feletti nézők közül pedig 31 millióan.

Címlapról ajánljuk

Rendkívüli belpolitikai vihar lett egy atomerőműves cikkből Németországban

A havonta megjelenő, elemzésekre, illetve háttérjelentésekre összpontosító népszerű Cicero című magazin azt állította, hogy az atomerőművek egy évvel ezelőtti végleges leállításáról született döntés meghozatala előtt kulcsfontosságú szakértői információkat hallgattak el az atomenergia alkalmazásának legfőbb ellenzője, a zöldpárti gazdasági miniszter előtt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
Titkos paktumot köthet az EU két legerősebb állama, komoly a tét

Titkos paktumot köthet az EU két legerősebb állama, komoly a tét

Olaf Scholz német kancellár és Emmanuel Macron francia elnök csütörtökön Párizsban egy titkos vacsorán tárgyalt az EU Kína-politikájáról. A találkozóra néhány nappal Hszi Csin-ping kínai elnök európai látogatása előtt kerül sor, és a két vezető megvitatta a Pekinghez kapcsolódó stratégiai, valamint az EU védelmi és finanszírozási kérdéseit. Mellette viszont kibontakozik egy újabb konfliktus Ursula von der Leyen bizottsági elnök jövőjéről is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×