eur:
391.12
usd:
367.05
bux:
0
2024. május 1. szerda Fülöp, Jakab

Az IMF tárgyalna Strauss-Kahnnal a vezérigazgatói poszt jövőjéről

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) nem lépett érintkezésbe vezérigazgatójával Dominique Strauss-Kahn szombati New York-letartóztatása óta, de úgy véli, hogy fontos lenne, ha erre "a kellő időben" sor kerülne - közölte z IMF egyik szóvivője.

Korábban a Reuters brit hírügynökség két IMF-forrást is idézett, s közlésük szerint a kormányzótanács tervezi a kapcsolatfelvételt a szexuális bűncselekményekkel megvádolt, s a hírhedt New York-i Rikers Island börtönbe került Strauss-Kahnnal, hogy tájékozódjon: mi a szándéka a jövőben, a vádak nyomán posztjának megőrzését vagy feladását tervezi.

A kormányzótanácsnak joga van elmozdítani posztjáról a vezérigazgatót, de a brit hírügynökség által idézett egyik forrás szerint az "ideális" az lenne, ha Strauss-Kahn maga mondana le, de ezt a véleményt a másik forrás szerint nem osztja egyöntetűen a tagországokat képviselő testület 24 tagja.

Hétfőn kiadott közleményében az IMF még csak arról adott hírt, hogy "figyelemmel kíséri" a Dominique Strauss-Kahn ügyével kapcsolatos eseményeket. Ez az írásos közlemény azután született, hogy hétfőn az IMF kormányzótanácsa tájékoztatót hallgatott meg vezérigazgatója letartóztatásáról, az ellene felhozott vádakról. A "szóbeli" tájékoztatást John Lipsky ügyvezető vezérigazgató és Sean Hagan jogtanácsos tartották a testület számára.

A rendőrség egy szállodai szobalány ellen elkövetett szexuális bűncselekménnyel, nemi erőszak kísérletével és törvénytelen fogva tartással vádolja az IMF vezetőjét. Strauss-Kahnt bűnössége esetén az első két vádpont mindegyikéért, külön-külön 15-től 20 évig, a harmadikért pedig 3 évig terjedő szabadságvesztésre ítélhetik.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.02. csütörtök, 18:00
Könnyid László
a Magyar Turisztikai Ügynökség főigazgatója
Jön a hét legfontosabb eseménye: ma eldőlhet, merre indulnak a piacok

Jön a hét legfontosabb eseménye: ma eldőlhet, merre indulnak a piacok

A befektetők számára a mai lesz a hét legfontosabb napja, ugyanis ma tartja kamatdöntő ülését a Fed. A kamatok szinten tartása szinte biztosra vehető, kérdésből viszont van bőven. Hogyan reagál a jegybank az infláció visszapattanására? Hogyan értelmezi a zavaros reálgazdasági és munkaerőpiaci folyamatokat a jegybank? Mekkora az esélye a recessziónak? Kamatvágás vagy kamatemelés lesz a Fed következő lépése? Ezek a kérdések izgatják most a piacokat, és ha úgy érzik, hogy valamelyikre választ kapnak, a piaci mozgások garantáltak. Minden fél mondatnak jelentősége lesz a mai eseményen, amely után akár teljesen új narratíva is kialakulhat a világpiacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×