Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.43
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Ronaldo korábbi brazil labdarúgó érkezik az év legjobb labdarúgójának járó Aranylabda átadási ünnepségére a párizsi Chatelet Színházba 2022. október 17-én. A díjat a France Football francia szaklap most rendhagyó módon a 2021-es és 2022-es év választása alapján ítélik oda.
Nyitókép: MTI/EPA/Mohamed Badra

Ronaldo komoly döntést hozott, és búcsúzik

A játékosként kétszeres világbajnok brazil Ronaldo eladásra kínálja a spanyol másodosztályú Real Valladolidban, valamint a brazil élvonalbeli Cruzeiróban birtokolt részesedését.

A 47 éves korábbi futballcsillag sajtótájékoztatón hozta nyilvánosságra erre vonatkozó döntését, és azt is elárulta, hogy a Cruzeirónak már megvan az új tulajdonosa egy brazil szupermarket-láncot létrehozó és birtokló milliárdos üzletember személyében.

„Tudom, hogy a szurkolók többsége hálás nekem és a csapatomnak azért, mert visszahelyeztük a Cruzeirót a nemzeti és a nemzetközi labdarúgás vérkeringésébe. A célomat elértem, mert az volt az eredeti ötlet, hogy megmentsük a klubot és a megfelelő időpontban átadjuk a megfelelő személynek” – jelentette ki Ronaldo, aki 78 millió dollárért vásárolta meg 2021-ben az egyesületet, most pedig

sajtóinformációk szerint 117 millió dollárért értékesíti.

A Cruzeiro 2020 és 2022 között a brazil másodosztályban szerepelt, és a klub jelentős tartozást – több mint 200 millió dollárt v halmozott fel, emiatt a drukkerek attól tartottak, hogy meg is szűnik a csapat.

„A Cruzeiro az intenzív osztályon volt, amikor én megvásároltam. Azóta felére csökkentettük a tartozást, az egyesület bevétele pedig az ötszörösére nőtt. Úgy hagyom el a klubot, hogy sikerült áthelyeznem egy kényelmes kórházi ágyba” – fogalmazott Ronaldo.

Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy az 1994-ben és 2002-ben is vb-győztes korábbi sztárcsatárnak mik a pontos tervei a Valladoliddal, amelyben 2018-ban szerzett többségi tulajdont. Az azóta eltelt hat évben a csapat kétszer kiesett az első osztályból, de egyszer vissza is jutott oda. A mostani idényben a La Liga 2 második helyén áll az együttes és jó esélye van arra, hogy visszakerüljön az élvonalba.

Címlapról ajánljuk
Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

46 százalékkal nőtt a közvetlentőke-befektetések állománya 2023-ról 2024-re Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében – erről beszélt Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban.
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×