eur:
385.62
usd:
354.66
bux:
0
2024. május 20. hétfő Bernát, Felícia

Ékszere miatt rúgták ki a repülőtérről

Kirúgta alkalmazottját a British Airways, miután a hindu vallású asszony nem volt hajlandó megszabadulni orrékszerétől. A légitársaság korábban egy másik nőt azért függesztett fel állásából, mert a láncán kereszt alakú medált hordott.

A fontos személyeknek fenntartott váróban dolgozott az a hindu nő, Amrit Lalji, akit elbocsátottak, mert nem volt hajlandó megválni apró orrékszerétől. A 43 éves, háromgyerekes anya tavaly március óta dolgozott ebben a munkakörben, de soha egyetlen panasz sem érkezett a megjelenésére, vagy akár az ékszerére.

Augusztusban azonban főnökei a földi kiszolgáló cégnél, az Eurestnél azt mondták neki: a British Airways egyik menedzsere úgy határozott, csak akkor tarthatja meg állását, ha kiveszi orrából az ékszert.

"Mérhetetlenül felzaklatott az ügy, úgy érzem, diszkriminálnak. Sosem titkoltam, hogy azért hordom, mert része a hindu hitemnek" - mondta Amrit Lalji.

"Nem várom, hogy az emberek kivételezzenek velem, és megértettem volna a döntést, ha valami bumszlit viselek, de ez csak egy aprócska dísz. Annyira kicsi, hogy szinte észrevehetetlen" - panaszkodott a nő, aki nem vár mást főnökeitől, csak egy kis toleranciát, meg azt, hogy diadalmaskodjon végre a józan ész.

A hindu nők általában a házassági rituálé során kapnak orrbavalót, ami olyan számukra, mint a keresztényeknél a jegygyűrű - magyarázta a brit hindukat tömörítő szervezet szóvivője.

"Ezek a jelek nem csak a házasság látható szimbólumai: a hagyomány szerint segítenek, hogy a házastársak közötti kapcsolat harmonikus maradjon" - tette hozzá.

A nő - aki 25 éve, azóta hordja az orrékszert, mióta összeházasodott Devji Laljival - most fellebbez a döntés ellen, és reméli, hogy visszakaphatja állását, hiszen egyre nehezebben tudják ellátni gyermekeiket.

"A társaság mindig is tudta, hogy nem válok meg az ékszertől, és ez nem is volt probléma, amíg a menedzser be nem nyújtotta panaszát" - mondta az asszony.

A munkáltató, az Eurest szóvivője szerint a nőt többször is figyelmeztették, hogy vegye ki orrából az ékszert, hiszen a cég szabályzata szerint csak jegygyűrűt és karika fülbevalót lehet hordani munka közben, a piercingek viselete pedig tilos, hiszen baktériumok telepedhetnek meg rajtuk és balesetveszélyesek lehetnek.

Tavaly a British Airways Nadia Eweidát, egy jegyeket ellenőrző pultost függesztett fel állásából, mert a nő egy kis feszületet viselt medálként a nyakláncán.

Az eset nyilvánosságra került és nagy társadalmi felzúdulás követte, ezért a cég visszavette a nőt.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Raiszi halálának beláthatatlan következményei lehetnek Iránra és az egész világra

Raiszi halálának beláthatatlan következményei lehetnek Iránra és az egész világra

Ebrahim Raiszi politikai karrierjét az iráni vallási és politikai berendezkedés iránti fundamentalista hozzáállás jellemezte. Az igazságszolgáltatás és a vallási elit ranglétráján keresztül emelkedett fel, hogy meghatározó konzervatív politikussá váljon, akit szinte mindenki Ali Khamenei ajatollah legfelsőbb vezető lehetséges utódjának tartott. Halálával politikai vákuum alakulhat ki a perzsa államban, amely újra felszínre hozhatja a társadalmi feszültségeket, miközben Raiszi regnálása alatt Irán még elszigeteltebbé vált a nemzetközi porondon. Az teheráni utódlás alapjaiban határozhatja meg, hogy mi lesz az Izraellel egyre kiélezettebbé váló viszonnyal, ami az egész Közel-Kelet jövőjét meghatározhatja. De halála még az ukrajnai háborúra is kihathat, mert kérdéssé válhat az orosz hadseregnek küldött fegyverszállítmányok jövője.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×