eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Egyesítik a budapesti nagy egyetemeket?

Újra terítékre került a kormányban a Corvinus Egyetem feldarabolásának ötlete, és egy budapesti szuperegyetem létrehozásáról is szó van - írja a Figyelő.

Orbán Viktor álma a hetilap értesülése szerint, hogy bekerüljön egy magyar egyetem a világ kétszáz legjobb felsőoktatási intézménye közé, de önállóan erre egy intézménynek sem lenne esélye. Ám a ha a University of London mintájára gyúrnák egybe a budapesti intézményeket - az ELTE-t, a Semmelweist és a BME-t, növekedne a tudományos teljesítmény. Több forrás szerint nincs még konkrét döntés a felsőoktatási struktúra átalakításáról.

Az is elképzelhető, hogy szakterületenként integrálnák az egyetemeket: külön az orvosi, a műszaki, a bölcsész- és társadalomtudományi, a közgazdasági és agrár képzőhelyeket.

A Figyelő szerint újra felmerült a közgazdasági egyetem megszüntetésének terve: a gazdasági, a külügyi és az emberi erőforrás tárcánál is hallottak róla.

A Corvinus társadalomtudományi karát az Nemzeti Közszolgálati Egyetemhez, a kertészeti, az élelmiszer-tudományi és a tájépítészeti kart a Szent István Egyetemhez csatolnák, amivel meg is pecsételődne a Corvinus sorsa, mivel három önálló kar megléte feltétel az önálló működéshez.

A lehetséges forgatókönyvek között van az is, hogy a Corvinus ellenpontjaként két elit közgazdászképző helyet hoznának létre, egyet Kecskeméten, egy magánfinanszírozásút pedig Budapesten.

Rostoványi Zsolt rektor a Figyelőnek elmondta, még nem kapott hivatalos megkeresést az intézmény esetleges szétdarabolása ügyében, és amíg ilyen nincs, nem foglalkozik az üggyel.

Címlapról ajánljuk

Tényleg megvan a válasz az ősi piramisok titkára?

A Nílus egy mára teljesen eltűnt, ősi mellékága mentén épültek fel az ókori egyiptomi piramisok, köztük a híres gízai piramis, több mint négyezer éve - állapította meg a piramisok építésének rejtélyét kutató amerikai kutatócsoport.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Itt az új magyar vásárlási őrület: egyre több helyről távozhatunk fizetés nélkül

Itt az új magyar vásárlási őrület: egyre több helyről távozhatunk fizetés nélkül

Erősen megoszlanak a vélemények a „buy now, pay later” (BNPL) jelenségről. Egyesek a vásárlói élményt forradalmasító üzleti lehetőséget, mások csak az áruhitel újrafestett változatát látják benne. Tény, hogy nálunk is sikerült mára megvetnie a lábát: fél év alatt ötszörösére ugrott azon online kereskedelmi helyek, webáruházak aránya Magyarországon, amelyek ezt az újfajta halasztott vagy részletfizetési lehetőséget kínálják. A finanszírozói oldalon már három magyar céget és két multit is találunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×