eur:
395.48
usd:
366.08
bux:
73908.59
2024. augusztus 1. csütörtök Boglárka

Tágan értelmezett nemzetegyesítés

A Szonda Ipsos felmérése alapján a magyarok többsége enyhén csalódott az ország európai uniós tagságának első két évében. Hack József kutató az InfoRádiónak azt mondta: hosszabb távon stabil és megbízható gazdaságot, és külpolitikai biztonságot várunk.

A kutatás szerint a magyarok nagyon ambivalensen élik meg az európai uniós tagságot, a közhangulatot enyhe csalódottság jellemzi, de ez nem csapott át frusztrációba, hosszú távon továbbra is a pozitív várakozások dominálnak - ismertette a fő következtetéseket Hack József.

A szakember kiemelte, hogy az elmúlt tíz évben egyre reálisabbak lettek a várakozások, mostanra ezek már meglehetősen szolidak. Az emberek hosszú távon stabil gazdaságot és külpolitikai biztonságot várnak.

A magyarok arra számítanak, hogy a távoli jövőben, gyermekeik és unokáik korában áll be lényeges javulás az Európai Unió hatására - tette hozzá.

Azt már érezzük, hogy könnyebben lehet külföldön munkát vállalni, és tanulni, megnőtt a mozgásszabadság. Románia csatlakozását sokan egy tágan értelmezett nemzetegyesítésnek tekintik.

Az emberek egy része emellett úgy érzi, hogy eltávolodnak a döntéshozataltól, mert a nemzeti kormány fölött van egy másik kormány is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szilágyi Áron: azt nem gondoltuk, hogy van egy csodacseréjük
Ezüstvisszhangok

Szilágyi Áron: azt nem gondoltuk, hogy van egy csodacseréjük

A férfi kardcsapat tagjai az elveszített olimpiai bajnoki döntő után közvetlenül még csalódottak voltak, de abban egyetértettek, hogy nüanszokon múlott a Dél-Korea elleni finálé, és néhány nap múlva megszépül az ezüstérem. Elárultak azt is, hogy mivel léptek túl az egyéni verseny csalódásán.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.08.01. csütörtök, 18:00
Kárpáti Róbert
sportpszichiáter
A magyar gazdaság dualitása – Hol vannak a nemzeti bajnokok?

A magyar gazdaság dualitása – Hol vannak a nemzeti bajnokok?

A magyar gazdaság szerkezetét sokszor jellemzik a duális jelzővel, amely arra utal, hogy a külföldi tulajdonosi háttérrel rendelkező, főként multinacionális cégek adják a gazdaság teljesítményének jelentős részét. Ebben az elemzésben azt járom körül, hogy általánosságban melyek a legfőbb különbségek a hazai és a külföldi tulajdonú cégek között, a külföldi cégek hogyan járulnak hozzá a magyar gazdaság teljesítményéhez, valamint a duális gazdasági szerkezetet előidéző gazdaságpolitikának milyen előnyei és hátrányai vannak a növekedést és a fejlődést tekintve.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×