Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás

Tizenöt napot kapott a Jobbik, tiltakoznak a döntés ellen

Tizenöt napot adott az Állami Számvevőszék a Jobbiknak arra, hogy befizessen a Magyar Államkincstárnak 331 millió 660 ezer forintot, amit az ÁSZ szerint tiltott vagyoni hozzájárulásként fogadott el a párt. A Jobbik szerint törvénysértő a számvevőszék határozata.

Felhívással fordult hétfőn az Állami Számvevőszék a Jobbik elnökéhez, hogy a párt tizenöt napon belül fizesse be a központi költségvetésbe a számvevőszék vizsgálata alapján tiltott vagyoni hozzájárulásként elfogadott, 331 millió 660 ezer forintot.

Horváth Bálint, az Állami Számvevőszék kommunikációs osztályvezetője azt mondta: "a számvevőszék megállapítása szerint a Jobbik 2017 első félévében 2 gazdasági társasággal politikai plakátok kihelyezésére kötött szerződéseket, és az ezen szerződésekben alkalmazott árak jelentősen, lényeges mértékben eltértek attól a mindenki számára elérhető piaci ártól, ami a pártok számára megengedett. 2014 január 1-jétől módosult a párttörvény, ettől kezdve a pártoknak tilos jogi személyektől, vagyis cégektől vagyoni támogatást elfogadni. Ha bármelyik párt a mindenki számára elérhető piaci árnál olcsóbban vesz igénybe valamilyen támogatást, az tiltott támogatásnak minősül".

A Jobbik a számvevőszék szerint a megadott határidőig nem cáfolta hiteles ellenőrzési bizonyítékokkal vagy egyéb alátámasztott érvekkel az ÁSZ megállapításait, ezért küldték a fizetési felhívást - tette hozzá. Ezzel egyidejűleg a számvevőszék levélben kérte az államkincstár elnökét, hogy csökkentse ugyan ekkora összeggel, 331 millió forinttal a párt állami támogatását.

A Jobbik szerint azonban a számvevőszék határozata törvényellenes. Volner János, a párt alelnöke elmondta: "az Állami Számvevőszék - ugyanúgy, mint decemberi jelentéstervezetében -, kísérletet sem tett arra, hogy bebizonyítsa, milyen módon állt elő szerintük ez a tiltott párttámogatás. Kísérletet sem tett arra, hogy a Jobbik - összesen 36 oldalon részletezett - jogi érveit, az ott leírt tényeket figyelembe vegye és ennek alapján hozzon határozatot. Ez az állami számvevőszéki határozat nem egyébről szól, mint hogy az ÁSZ-t Orbán Viktor a saját hatalmi érdekeinek megfelelően használja".

Amennyiben a párt nem fizet 15 napon belül, az államkincstár behajtási eljárást indíthat.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×