eur:
407.34
usd:
384.87
bux:
77833.51
2024. november 19. kedd Erzsébet
Nyitókép: Samsung

Az okosóra és az okosszemüveg után újabb tárgyunkba költözik be az "okosság"

A Samsung egy okosgyűrűt dob piacra, számos hasznos, egészségmegőrző funkcióval.

A Samsung Galaxy Ring okosgyűrű, a társaság legújabb viselhető eszköze, az egészséget nyomon követő funkciókkal, többek között pulzusszám- és alvásfigyeléssel indul, és a felhasználóknak egy pontszámot is ad arról, mennyire állnak készen az előttük álló napra – írja a Portfolio.

A szenzorokkal felszerelt gyűrű képes lesz mérni a pulzusszámot, a légzésszámot, az alvás közben végzett mozgás mennyiségét, és azt az időt, amíg az ember elalszik, ha már ágyban van. Emellett képes lesz arra, hogy a felhasználónak egy "vitalitási pontszámot" adjon, amely "adatokat gyűjt a fizikai és szellemi frissességről, és bemutatja, mennyire lehet produktív aznap az illető". A funkció a Samsung Health alkalmazáson keresztül lesz elérhető.

A gyűrű idén kerül forgalomba, de az indulás dátuma és a gyűrű ára még nem ismert. A vállalat fontolgatja, hogy a gyűrűt az okostelefonokhoz hasonlóan érintés nélküli fizetésre is alkalmassá teszi.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×