Infostart.hu
eur:
362.93
usd:
311.05
bux:
151360.28
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia
Fekete-tengeri olajszennyezés
Nyitókép: X / Mila.Alien

Elérte az orosz hadiflottát az olajszennyezés

Elérte a Krím félszigeten lévő Szevasztopol kikötővárost az az olajszennyezés, amely december közepén, két tankerhajó balesete miatt keletkezett a Fekete-tengeren, beleértve az Oroszország által annektált félsziget térségét is - közölték a szevasztopoli hatóságok pénteken a Telegramon.

Mihail Razvozsajev, a több mint félmilliós, az orosz hadiflotta egy részének is otthont adó Szevasztopol kormányzója azt közölte, hogy a városhoz tartozó Balaklava-öböl bejáratánál egy másfélszer másfél méteres olajfoltot észleltek, amelyről videofelvételt is közzétett.

Hozzátette, hogy a Krím más részeiben találtak olyan madarakat is, amelyeknek tollazatán olajfoltokat fedeztek fel.

December 15-én egy vihar nyomán két orosz olajszállító hajó, a Volgonyeft-212 és a Volgonyeft-239 szenvedett hajótörést a heves viharban a nyílt tengeren a Fekete- és az Azovi-tenger között található Kercsi-szorosban. A hajók összesen 9200 tonna gázolajat szállított, ennek körülbelül a 40 százaléka ömölhetett a tengerbe. A balesetben az egyik hajó legénységének egy tagja életét vesztette, 11-en megsérültek.

Bár a hatóságok - önkéntesekkel karöltve - azonnal nagyszabású takarítási munkálatokat indítottak, a helyzet még mindig aggodalomra ad okot, a katasztrófa elhárításán igyekvő szervezetek szerint ugyanis újabb szennyeződéseket fedeztek fel a turisták körében népszerű, a Krasznodari területen található Anapa partjainál is.

Emellett egy tengeri mentésekre szakosodott szervezet arra is figyelmeztetett, ez az első alkalom, hogy a baleset során nehézolaj került a tengerbe, amely - összetételénél fogva - nem marad a víz felszínén, hanem a fenékre süllyed, így nincs olyan bevált technológia, amellyel teljesen el lehet távolítani.

Helyi környezetvédelmi szervezetek korábban delfinpusztulásról is beszámoltak.

Címlapról ajánljuk

Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Balesetet szenvedett hétfőn tíz óra után kicsivel Szolnok katonai repülőterén a Magyar Honvédség egyik Gripen harci repülője. A bajba jutott gép pilótája Szolnok felé kanyarodott, hogy az ottani reptéren kényszerleszállással tegye le a gépet, de már nem sikerült teljesen végrehajtania a manővert, katapultálnia kellett. Hasonló történt 21 éve Szabó Zoltán „Topival”, aki egy lángoló MiG 29-esből katapultált.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Fokozott feszültség mellett indul a hét a világ tőzsdéin, a befektetők figyelme elsősorban az Egyesült Államok Iránnal szembeni új szankciós csomagjára szegeződik, amelynek részleteit ma ismertette Washington. Az amerikai pénzügyminiszter minden eddiginél súlyosabb pénzügyi offenzívát helyezett kilátásba, Teherán pedig azzal fenyegetőzik, hogy a gazdasági nyomás fokozása esetén leállíthatja a Perzsa-öböl olajexportját. Közben újabb fontos fejlemény érkezett az amerikai kötvénypiacról is: a pénzügyminisztérium a közel 1000 milliárd dolláros Treasury General Accountot is felhasználhatja a múlt héten kibővített hosszú lejáratú kötvény-visszavásárlási program finanszírozására. Ez jelentősen növelhetné Washington mozgásterét a hosszú hozamok leszorításában, miközben a magas amerikai kamatszintekkel, az adósságpályával és az inflációval kapcsolatos aggodalmak továbbra is meghatározzák a piaci hangulatot. Ezt követően eséssel kezdődött a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában és az USA-ban pedig vegyes mozgásokat láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×