eur:
414.13
usd:
393.73
bux:
78134.69
2024. december 2. hétfő Melinda, Vivien
Az iráni hadsereg által közreadott képen rakétát lőnek ki a Perzsa-öbölben tartott iráni hadgyakorlaton 2024. január 19-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Iráni hadsereg

Izrael elkezdett készülni egy Iránból érkező közvetlen támadásra

Az izraeli kormány készültségbe helyezte a légvédelmet és tartalékosokat hívott be egy közvetlen iráni támadástól tartva.

Mint arról korábban az Infostart is beszámolt, Izrael a közelmúltban lebombázta Irán szíriai nagykövetségét, több iráni katonatisztet, köztük egy tábornokot is megölve.

A Times of Israel cikke nyomán azt írja a Portfolio, Izrael most attól tart, hogy Irán ballisztikus rakétákat fog kilőni területükre, ahogy tették ezt 2020-ban Kászim Szulejmáni tábornok halála után, amikor rakétákkal támadtak meg egy Irakban működő amerikai támaszpontot.

Az izraeli újság szerint ha Irán közvetlen támadást intéz Izrael ellen, az nem marad majd válaszcsapás nélkül, tovább emelve ezzel a térségben a feszültséget.

A lap hozzáteszi, meg nem erősített források szerint valaki zavarja Izrael GPS-szolgáltatását, ami egy támadás előjele lehet - ezt az információt azonban egyelőre célszerű fenntartásokkal kezelni.

Címlapról ajánljuk
Váratlanul Kijevbe érkezett Olaf Scholz, nagy bejelentéssel kezdte látogatását

Váratlanul Kijevbe érkezett Olaf Scholz, nagy bejelentéssel kezdte látogatását

Rendkívüli, előre be nem jelentett látogatásra érkezett hétfő reggel Kijevbe a német kancellár. A vizit meglepetést okozott a német média számára is, azzal kapcsolatban azonban szinte tejes a "konszenzus", hogy az ukrajnai háború immár a februári német parlamenti választások egyik legfőbb kampánytémájává vált.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.02. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Ebben a mérnökszakmában nincs termék, nincs tégla, mégis megkerülhetetlen az építőiparban

Ebben a mérnökszakmában nincs termék, nincs tégla, mégis megkerülhetetlen az építőiparban

Az építőiparban a projektmenedzsment és műszaki ellenőrzés szerepe megkérdőjelezhetetlenül felértékelődött az elmúlt években. Az előregyártás, a nemzetközi projektek terjedése vagy a fenntartható kivitelezés mind olyan gyorsan változó területei a szektornak, amelyekhez alkalmazkodni mérnökként is kihívás, az ország első magasházáról, a 143 méter magas Mol-torony építéséről nem is beszélve. Magyarország egyik legnagyobb beruházása, a debreceni BMW gyár projektmenedzsmentjét is a CÉH zRt. végzi, de nevükhöz számos ikonikus műemléki épület felújítása is fűződik. A Portfolio háromrészes videósorozatának második epizódjában Kisgyörgy János, a CÉH zRt. vezérigazgató-helyettese és a projektmenedzsment iroda vezetője mutatja be a vállalat legnagyobb volumenű megbízásait, a feladatok sokszínűségét és azt, hogy hogyan lehet egyik hónapról a másikra egy 100 mérnököt számláló csapatot létrehozni Debrecenben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×