eur:
389.31
usd:
362.65
bux:
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Még több hónapig tarthat a szivárgás Fukusimában

A tokiói kormány szóvivője szerint még több hónapig tarthat a szivárgás a március eleji földrengés és szökőár miatt megrongálódott fukusimai atomerőműből. Edanio Jukio azt mondta: az erőmű térségében kialakított veszélyzónában élők egyelőre nem térhetnek vissza otthonaikba.

A szigetországban tegnap először látogatott el a kormányfő a 3 héttel ezelőtti földrengés és szökőár pusztításának színhelyére. Kan Naoto Ivate prefekturát kereste fel; a térségben ezer halottja van a katasztrófának, és további 1300 ember eltűnt. Közben Tokióban újabb adatokat tettek közzé a veszteségekről: eszerint a katasztrófának több mint 12.000 felkutatott halottja van, emellett 15 470 eltűntet tartanak számon. A japán kutatócsoportok az amerikai haditengerészet segítségével pénteken 3 napos akciót kezdtek az eltűntek felkutatására a földrengés és szökőár körzetében, továbbá a nyílt tengeren; eddig 66 holttestet találtak.

Címlapról ajánljuk
Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Olaszországban csak 23 órakor zárnak majd be szavazókörök a június 9-ei európai parlamenti választáson, ezért addig egyetlen országban – így Magyarországon – sem hozzák nyilvánosságra a voksolás hivatalos eredményét. Június 6. és 9. között összesen 370 millió európai választópolgár döntheti el, hogy kik legyenek az Európai Parlament tagjai a következő öt évben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A külkereskedelmi egyenleg tavalyi javulását nagyjából azonos mértékben határozta meg két tényező: egyszerre estek be a 2022-es rekordszintekről az energiahordozók árai, valamint a magas infláció miatt beszakadó lakossági fogyasztás miatt csökkent az import. A kormányzat egyes intézkedései – például az ársapkák – ráadásul fenntartották a cserearány-romlás egyensúlyromboló hatását, a gazdaság középtávon meg is fizeti ennek árát magasabb államadósság és finanszírozási költségek formájában, ami végül alacsonyabb növekedési potenciállal jár együtt – derül ki az Európai Bizottság egyensúlytalansági jelentésének egyik elemzéséből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×