eur:
387.71
usd:
359.79
bux:
69201.95
2024. május 10. péntek Ármin, Pálma

Meghalt a legöregebb brit

Elhunyt a legidősebb brit. Reg Deant 110 éves és 63 napos korában érte a halál - közölte hétfőn a BBC.

Dean 1902. november 4-én született. Világháborúból és brit miniszterelnökből is éppen kétszer annyi adatott meg neki, mint a jelenlegi uralkodónak, II. Erzsébet királynőnek: az előbbiből kettőt, az utóbbiból 24-et élt meg. A 86 esztendős királynő a tizenkettedik miniszterelnökénél tart.

Reg Dean a II. világháborút Burmában szolgálta végig tábori lelkészként, és az egyház szolgálatában maradt egészen 80 esztendős koráig, amikor nyugállományba vonult.
A legidősebb brit címe 2010 júniusában hagyományozódott rá, amikor elhunyt az akkori országos korelnök, a 110 éves Stanley Lucas.

Tavaly novemberi utolsó születésnapján az agg veterán saját "lusta" életmódjával magyarázta az általa megért kort, családja szerint ugyanakkor egy indiai "elixír" lehet a titok nyitja. Fia elmondása szerint Reg Dean fiatalkorában megfordult Indiában is, és jószolgálati tevékenységéért egy helyi bölcstől kapott valamilyen italt, amelyről az adományozó annak idején azt állította: ha megissza, legalább 100 évig fog élni.

A jóslat bevált, sőt túl is teljesült. Reg Dean derűlátása is töretlen volt tavalyi születésnapján: az akkori családi ünnepségen meghatottan nyugtázta a jeles eseményre készíttetett tortakölteményt, de közölte, hogy a következőt 130 éves korában kéri.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.13. hétfő, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Rég nem látott hosszú menetelésben az amerikai tőzsdék

Rég nem látott hosszú menetelésben az amerikai tőzsdék

A nemzetközi színtéren folytatódik a hét korábbi részében is látott pozitív momentum, emelkednek a vezető részvényindexek, a német DAX új történelmi csúcsot állított be, miközben az amerikai piacok is jól szerepelnek. A magyar piacon is jó volt a hangulat, a befektetők ma friss információkat kaptak az OTP és a Mol első negyedéves teljesítményéről, hiszen mindkét vállalat hajnalban tette közzé negyedéves gyorsjelentését. A vártnak megfelelő bevételt, de valamivel magasabb profitot szállított az OTP, a menedzsment nem is változtatott a márciusban kiadott előrejelzésein. A Mol számai messze elmaradtak azoktól az eredményektől, amiket az energiaválság okozta magas olajár-környezetben tudott hozni a társaság, viszont a stabilan alakuló Brent-Ural árkülönbözet és a rendkívül magasan alakuló finomítói feláraknak köszönhetően összességében erős számokat hozott az olajcég.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×