Infostart.hu
eur:
379.59
usd:
321.57
bux:
131070.39
2026. február 5. csütörtök Ágota, Ingrid
Judges gavel and Themis statue.
Nyitókép: Zolnierek/Getty Images

Súlyos vádat emeltek az M5-öson rendőrökre lövöldöző embercsempész ellen

A Fővárosi Főügyészség után a nyomozó ügyészség is vádat emelt az M5-ös autópályán rendőrökkel szemben fegyvert használó külföldi embercsempészekkel szemben - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség pénteken az MTI-t.

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség fegyveresen elkövetett hivatalos személy elleni erőszak, valamint közúti veszélyeztetés és közlekedés biztonsága elleni bűntett miatt emelt vádat három iraki férfi ellen a Budapesti XVIII. és XIX. Kerületi Bíróságon – tartalmazza a közlemény.

A többszörösen minősített embercsempészés bűntette miatt a Fővárosi Főügyészség 2023. július 24-én már vádat emelt az elkövetők és három társuk ellen a Fővárosi Törvényszéken – emlékeztettek.

Felidézték: a három közül két vádlott – egy jól szervezett bűnszervezet tagjaiként – 2022. november 14-én reggel az M5-s autópályán Budapest felé haladt egy kisteherautóval, aminek rakterében 21 szír állampolgárságú illegális határátlépőt szállítottak.

A sztrádán a rendőrök ellenőrizni akarták a járművet, ám a jármű vezetője figyelmen kívül hagyta a megállásra utasító jelzéseket, majd többször nagy sebességgel irányjelzés nélkül sávot váltott, hosszasan a leálló sávban közlekedett és a járművét szándékosan az egyik szolgálati autó közvetlen közelébe kormányozta, veszélyeztetve a rendőrök életét és testi épségét.

A menekülés során a furgon jobb első ülésén utazó férfi az ablakon kihajolva

egy gáz-riasztó fegyverrel háromszor a levegőbe lőtt, majd öt célzott lövést adott le a rendőrautók irányába és négy üvegpalackot is feléjük dobott.

Budapestre érve az elkövetők a megengedett sebességet túllépve, a záróvonalon áthajtva a leállósávban és a buszsávban haladtak tovább, majd amikor a forgalmi viszonyok miatt kénytelenek voltak megállni, kiszálltak a járműből és a szalagkorláton átugorva elfutottak. Eközben egyikük célzott lövéseket adott le az őket gyalogosan üldöző rendőrök felé – ismertették.

A harmadik vádlott egy társával úgynevezett előfutóként haladt autójával a furgon előtt, és a fegyvert is ő helyezte el a másik járműben azért, hogy társai az esetleges rendőri intézkedést erőszakkal vagy fenyegetéssel megakadályozzák – fűzték hozzá.

A nyomozó ügyészség a vádiratban a vádlottakkal szemben börtönbüntetés kiszabását és kiutasítást, a sofőrrel szemben továbbá járművezetéstől eltiltást indítványozott, valamint azt, hogy a bíróság egyesítse a vádlottak ellen indult büntetőeljárásokat – olvasható a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Keszthelyi Rita az Eb-fináléról: tudjuk, mi nem ment a hollandok elleni középdöntőben, az nem ismétlődhet meg

Keszthelyi Rita az Eb-fináléról: tudjuk, mi nem ment a hollandok elleni középdöntőben, az nem ismétlődhet meg

Az olimpiai bronzérmes vízilabdázó az InfoRádióban elmondta: a görögök elleni elődöntőben végig volt tartása a magyar válogatottnak, mindig csak a következő támadásra, visszazárásra és védekezésre koncentráltak, nem foglalkoztak a körülményekkel. Úgy véli, a hollandok elleni fináléban a középdöntős, egygólos magyar vereséggel záruló meccshez képest bátrabbnak kell lenniük és hatékonyabb támadójátékra lesz szükség.

Deák András: az orosz olaj meg fogja találni a helyét

Donald Trump amerikai elnök és Narendra Modi indiai miniszterelnök abban állapodott meg, hogy India nem vásárol több orosz olajat. Ez azonban nem okoz gondot az orosz gazdaságnak – mondta az InfoRádiónak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa.
Itt az EKB kamatdöntése!

Itt az EKB kamatdöntése!

Megérkezett a bejelentés az Európai Központi Bank (EKB) idei első kamatdöntéséről, melyben a testület Kormányzótanácsa változatlanul a 2 százalékos szinten hagyta az irányadó betéti rátát. A mai kamatdöntő ülés legfontosabb kérdése azonban nem maga a döntés, hanem az, hogy a közelmúlt eseményei (hirtelen gyengülő dollár és erősödő euró, geopolitikai ellentétek, meglepő növekedési és inflációs adatok) mennyire térítették el az EKB-t a korábban kijelölt monetáris politikai pályáról. Ezen kérdésekre vélhetően Christine Lagarde jegybankelnök sajtótájékoztatója adja meg a válaszokat. Az eseményről ebben a cikkben élőben tudósítunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×