eur:
392.77
usd:
366.59
bux:
66769.81
2024. április 26. péntek Ervin
Nyitókép: Image Source/Getty Images

Kutatás: áttörés várható a daganatos és ritka betegségek gyógyításában

Az innovatív terápiák fejlődésének köszönhetően a következő évtizedben több betegségcsoport gyógyításában is forradalmi újítások várhatóak – derül ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének friss felmérésből. V4-országok gyógyszergyártóit kérdezték.

Az innovatív gyógyszergyártók már most is árbevételeik 15 százalékát fordítják kutatás-fejlesztésre, ezért is gondolja azt a megkérdezettek többsége, hogy a következő években ez lesz a leginkább kiemelt üzleti terület – ismertette az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének felmérését a szervezet elnöke. Holchacker Péter szerint folyamatosak a nagy jelentőségű fejlesztések, gyógyszeripari előrelépések. Hozzátette: a számok egyértelműen azt mutatják, hogy az új gyógyszeres terápiák egyre hatékonyabbak, ezért is fontos, hogy ezek minél gyorsabban eljussanak a magyar betegekhez.

Az innovatív gyógyszeripari cégvezetők arra számítanak, hogy a következő időszakban még inkább felértékelődnek majd az új típusú technológiai megoldásokra épülő lehetőségek. Ezért a távdiagnosztika és általában az e-egészségügy kiaknázása biztos, hogy a fókuszban lesz. Az egyesület elnöke kiemelte: majd minden terápiás területen, de ezen belül is a daganatos betegségek elleni, a ritka betegségek kezelésére irányuló, továbbá a mentális betegségek vonatkozásában is olyan jellegű terápiák érkezése várható, amelyek önmagukban is jelentősek lesznek. Újabb forradalmi változásokat hoznak a gyógyításban a génterápiák, a sejt- és szövetterápiák és a biotechnológia egyéb lehetőségei, de Holchacker Péter kiemelte az új típusú vakcinák személyre szabott felhasználását is, például a rák gyógyításában.

A felmérésből ugyanakkor az is kiderül, hogy az érintettek szerint az egészségügyi és gyógyszertámogatási döntésekbe a betegeket jobban be kell vonni. Ezen a terülten egyébként a csehek állnak a legjobban, ahol most ősszel olyan szabályozás született, hogy a betegek képviselőit kötelező bevonni a különböző gyógyszerbefogadási folyamatokba, amitől a többi visegrádi ország, köztük Magyarország is távol van még – tette hozzá a szakember. A válaszokból azonban egyértelműen kiderült, hazánknak is minél hamarabb ildomos lenne ehhez a váltáshoz csatlakoznia, amit az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete is preferálna.

A felmérés arra is rámutatott, hogy az innovatív gyógyszergyártók bizakodók, mert valóban komoly áttörés várható számos területen, az viszont aggasztja őket, hogy főleg a visegrádi országokban jelenleg még viszonylag lassú az új terápiákhoz való hozzáférés.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
Reagál az OTP Csányi Sándor szavaira

Reagál az OTP Csányi Sándor szavaira

Gazdasági, a piaci folyamatokat esetlegesen befolyásoló adatok tekintetében ma érkezik itthon a MNB tavalyi utolsó negyedéves lakásárindexe, de az S&P Global Ratings hitelminősítői felülvizsgálata is kiemelkedő fontosságú esemény lesz: magyar szempontból azért is kulcsfontosságú az S&P osztályzata, mert a három nagy hitelminősítő közül jelenleg náluk a legrosszabb a besorolásunk, a BBB mínusz osztályzat egyetlen fokozattal van a befektetésre ajánlott kategória határa felett. Vállalati fronton ma is az amerikai gyorsjelentések lesznek a fókuszban, a héten a technológia szektor nagyágyúi közül többen jelentenek. A magyar piacon az OTP-re figyelhetnek elsősorban a befektetők, ma tartja közgyűlését a nagybank, ahol beszédet mond Csányi Sándor, a bankcsoport elnök-vezérigazgatója. A részvénypiaci folyamatokkal kiemelten foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×