eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika

Átadták a Junior Prima tudományos díjakat

Átadták a 2009-es Junior Prima Díjakat a "magyar tudomány" kategóriában pénteken a budapesti Nemzeti Galériában rendezett gálaesten. A Prima Primissima Díj 2007-ben egészült ki a Junior Prima Díjjal, alapítói ekkor három kategóriában, összesen harminc fiatalt jutalmaztak. A második évben, 2008-ban hat kategóriára bővült a díjazottak köre.

A "magyar tudomány" kategória gondozására a Magyar Fejlesztési Bank vállalt kötelezettséget; a Junior Prima Díjjal járó anyagi támogatás évente 10-10 olyan fiatal kutató munkáját segíti, akik szűkebb tudományterületükön kimagasló szellemi, tudományos teljesítményt mutatnak fel. Ebben a kategóriában a 34 évnél fiatalabb kutatók részesülhetnek a díjban és a vele járó 7000 euró anyagi támogatásban.

A tudomány kategória lehetséges jelöltjeire az MFB Zrt. által felkért tudósok tettek javaslatot a fizika, matematika, kémia, biológia, orvosi-, agrár-, föld- és műszaki tudományok, valamint a filozófia és történettudományok, az irodalom és nyelvtudományok, a gazdaságtudományok és a jogtudományok területéről.

A Magyar Fejlesztési Bank szeretne hatékonyan részt venni az értékek megbecsülésében, a kutatás és a gyakorlat közötti kapcsolat kibővítésében, a magyar gazdaság felzárkózását meghatározó ismereti háttér javításában, a kiemelkedő tehetségek támogatásában - áll az intézmény sajtóközleményében.

Az idei Junior Prima Díj nyertesei a magyar tudomány kategóriájában: Abrankó László (Budapesti Corvinus Egyetem Élelmiszertudományi Kar, élelmiszertudomány); Bankó Éva Mária (Magyar Tudományos Akadémia-Pázmány Péter Katolikus Egyetem-Semmelweis Egyetem közös Neuro-Infobionika Kutatócsoportja, kognitív idegtudomány); Demeter Gábor (Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar, földtudomány és történelemtudomány); Kállay Csilla (Debreceni Egyetem, kémia); Kubinyi Enikő (ELTE, Biológiai Intézet, etológia); Palla Gergely (MTA-ELTE Statisztikus és Biológiai Fizikai Kutatócsoport, fizika); Pap Gyula (MTA-ELTE Egerváry Kutatócsoport, 2008-tól Cornell University, USA, matematika); Sulyok Gábor (MTA Jogtudományi Intézet, Széchenyi István Egyetem, Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar, jog); Széplaki Gábor (Semmelweis Egyetem, orvostudomány); Wittmann Gábor (Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet, agykutatás).

Címlapról ajánljuk
Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Kulcsfontosságú adat jött - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Kulcsfontosságú adat jött - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Határozott emelkedéssel zártak tegnap az amerikai tőzsdék, amelyet vegyes mozgások követtek Ázsiában. A tegnapi zárás után jelentett az Apple, amelynek sikerült megverni az elemzői várakozásokat és története legnagyobb sajátrészvény-vásárlását jelentette be, így az iPhone-gyártó árfolyama jelentős pluszban indította a mai napot. Délután fontos munkaerőpiaci adat érkezett az USA-ból, az amerikai foglalkoztatottak létszámának emelkedése messze elmaradt a várakozásoktól, és jócskán csökkent az előző hónaphoz képest áprilisban. A tőzsdék a nap első felében is a pozitív tartományban mozogtak, majd a munkaerőpiaci adat után begyorsult az emelkedés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×