392.94
365.59
66607.53

A csehekkel is döntetlent játszott a Mocsai-csapat

A lengyelekkel játszott nyitónapi 27-27 után újabb döntetlennel folytatta szereplését a világbajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott a csehországi Újév Kupán Brnóban; szombaton a házigazdák legjobbjaival végzett 28-28-ra.

Eredmény:
Csehország-Magyarország 28-28 (13-14)

Mocsai Lajos szövetségi kapitánynak a vb előtti utolsó erőfelmérő tornán részt vevő együttese a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a mérkőzés elején 5-3-as hátrányba került, a 16. percben azonban Lékai Máté góljával átvette a vezetést 7-6-ra. A lüktető iramú meccsen a csehek visszaszerezték az előnyt azzal együtt is, hogy a kapuban Tatai Péter még büntetőt is hárított. A 25. percben újfent a magyarok álltak jobban: Szöllősi Szabolcs góljával 11-10 lett.

A folytatásban tovább nőtt a különbség, 14-11 után azonban visszakapaszkodtak a hazaiak, így 14-13-as vendégelőnynél kezdődhetett a második félidő.

Ebben a játékrészben is a küzdelem dominált, a magyarok rendre egy góllal vezettek. A 49. percben a házigazdák 23-22-re fordítottak. Az 50. percben 23-23 volt az állás, az utolsó tíz percben pedig még egy alkalommal, Putics Barna gólja után volt a magyaroknál az előny (24-23), utána a támadójátékban elkövetett hibák következményeként is 28-26-ra elhúztak a csehek. Nyerniük azonban nem sikerült, Nagy László két góllal egyenlíteni tudott.

Pénteken játszották:
Magyarország-Lengyelország 27-27 (12-14)

Magyarország-Szlovákia 13.15

A spanyolországi világbajnokság 11-én kezdődik, a magyarok 12-én játsszák az első mérkőzésüket Egyiptommal. Az Újév Kupa csapatai közül a magyar mellett még a lengyel lesz résztvevője a vb-nek.