392.94
365.59
66607.53

Belelendült a Videoton

A Videoton fölényes, 3-0-s győzelmet aratott a Vasas ellen a labdarúgó NB I második fordulójában. Vasárnap további két mérkőzést játszottak a magyar élvonalban, ezek eredményei: Paks-Debrecen 2-2, Győr-Siófok 1-0.

A Vasas első támadásával majdnem meglepte az új gyepszőnyeget avató fehérváriakat, Hrepka közeli lövése a felső lécről a gólvonal elé vágódott, de a kezdeti megilletődöttség után a Videoton veszélyeztetett többet. Az egykapuzó hazaiak megtornáztatták a bravúrok sorát bemutató Végh kapust.

Fordulás után aztán hét perc alatt háromszor is kapitulálni kényszerült a 40 éves hálóőr a Vasas-védők asszisztálása mellett. A 60. perctől már emberelőnyben is játszhatott a Videoton, a fórral azonban nem élt a helyzeteit elszórakozó csapat, így maradt az egyébként megérdemelt 3-0-ás hazai győzelem.

Győrben az első félidőben a lelkes Siófok jól védekezett, az ETO előtt kevés gólszerzési lehetőség adódott.

A második játékrész közepén felpörögtek az események, az első siófoki kiállítás után megszerezte a vezetést a Győr, amelyet kettős létszámfölényben játszva meg is őrzött a hármas sípszóig.

Videoton - Vasas 3-0 (0-0)
Székesfehérvár, 3456 néző. Jv.: Takács
Gólszerzők: Alves (48.), Elek (50.), Vujovics (55.)
Piros lap: Mileusnic (60.)

Győri ETO FC-BFC Siófok 1-0 (0-0)