392.27
366.69
67039.3

Arsavin most csak egy gólt lőtt, de ezzel nyert az Arsenal

Az Arsenal 2-1-re nyert a Liverpool otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának rangadóján. Az összecsapás nem hozott jó játékot, néhány perccel a szünet előtt a hazaiak szereztek vezetést, a londoniak második félidőben némi szerencsével fordítottak, majd taktikusan őrizték meg előnyüket.

Az áprilisi 4-4-es döntetlen (Torres és Benajoun 2-2, valamint Arsavin 4 góljával) az elmúlt szezon egyik fénypontja volt, így azzal együtt is nagy érdeklődés előzte meg a mostani rangadót, hogy egyik csapat sincs csúcsformában - a Liverpool az egész őszt végigvergődte, az Arsenal pedig a gólerős szezonkezdet után az elmúlt hetekben képtelen volt pótolni sérült csatárait, elsősorban Robin van Persie-t .

Az Anfield Roadon ezúttal sok hibával kezdtek a játékosok, különösen a vendégek középpályásai passzoltak feltűnően gyengén, a Liverpool azonban sokáig nem tudta ezt kihasználni.

A 12. percben Torres tisztán lőhetett, de Almunia könnyedén védett, majd nem sokkal később Gerrard hosszan tolta meg a labdát, és elesett Gallas lábát keresve, de Webb játékvezető továbbot intett.

Az Arsenal próbálkozott ugyan, de nem sok sikerrel, Reinának nem akadt dolga. A másik oldalon Gallas a 34. percben a 16-os vonalánál rúgott bele Torresbe, Webb azonban továbbra is elnéző volt a francia válogatott hátvéddel.

A vendégek kulcsembereit könnyedén sakkban tartotta a Liverpool védelme, Fabregas szinte észrevehetetlen volt, igaz, a Benitez-csapat sem gyártotta futószalagon a nagy helyzeteket, mint az említett 4-4-es meccsen.

Az enyhe Liverpool-nyomás a 41. percben érett góllá, Aurelio szabadrúgása Almunia Kuyt elé ütötte a labdát, a holland játékos pedig kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-0.

Az Arsenal jól kezdte a második félidőt, ez pedig meghozta az eredményét, még ha az 50. percben Nasri beadása után a liverpooli védők is segítették a gólvonalon túlra a labdát, utoljára az első játékrészben igen aktív Johnson ért bele, 1-1.

A Liverpool megzavarodott a furcsa góltól, az Arsenal teljesen átvette a játék irányítását, majd az első igazi helyzetéből megszerezte a vezetést: Arsavin Johnsont forgatta be, majd gyönyörű mozdulata után a labda a kapufáról befelé pattant, 1-2. Az orosz támadó ötödik gólját lőtte idén az Anfield Roadon.

A hazaiak némiképp feléledtek a sokk után, de nem voltak kellőképpen veszélyesek a 16-oshoz érkezve.

Az Arsenal nem játszott jól, de miután a sérüléshullám kellős közepén, klasszikus csatár nélkül állt ki idegenben, és okosan őrizte előnyét, nem érdemtelenül nyert a szezon eddigi pechesen alakult rangadói után. A londoniak egy nap után visszatértek a tabella harmadik helyére, hátrányuk a vesztett pontokat tekintve három pontra csökkent a listavezető Chelsea-vel szemben.Liverpool-Arsenal 1-2 (1-0)
Birmingham City-West Ham United 1-0 (0-0)
Bolton Wanderers-Manchester City 3-3 (2-2)
Burnley-Fulham 1-1 (0-0)
Chelsea-Everton 3-3 (2-2)
Hull City-Blackburn Rovers 0-0
Sunderland-Portsmouth 1-1 (1-0)
Tottenham Hotspur-Wolverhampton Wanderers 0-1 (0-1)
Stoke City-Wigan Athletic 2-2 (1-1)