eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Donald Trump amerikai elnök (b) és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető kezet fog a hanoi Metropol szállodában 2019. február 27-én, kétnapos csúcstalálkozójuk első napján.
Nyitókép: MTI/AP

Ennyit tudnak az észak-koreaiak a Trump-Kim találkozóról

Egy nap késéssel ötölték ki a kommunista államban, mennyit szabad közölni a néppel.

Egy nappal Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető tárgyalásai után, a KCNA észak-koreai állami hírügynökség is beszámolt a Hanoiban tartott csúcstalálkozóról, hírt adott arról, hogy a "termékeny párbeszéd" folytatásában állapodtak meg, de

meg sem említette, hogy kézzelfogható eredmény nélkül ért véget a szerdán és csütörtökön folytatott megbeszélésük.

A KCNA helyi idő szerint péntek reggel kiadott jelentése szerint a csúcstalálkozó fontos lehetőség volt a kölcsönös tisztelet és bizalom elmélyítésére. Megállapodtak abban, hogy szoros kapcsolatot tartanak fenn egymással a Koreai-félsziget atommentesítése és a kapcsolatok fejlődése érdekében, továbbá azért, hogy folytassák a termékeny párbeszédet a hanoi csúcsértekezleten megvitatott kérdések megoldására - fogalmazott a phenjani hatalom szócsövének tartott hírügynökség.

A KCNA nem tett említést arról, hogy nem írtak alá semmilyen megállapodást,

nem tettek közös nyilatkozatot sem, holott ez tervbe volt véve.

A hanoi tárgyalások után Trump azt mondta, hogy Kim kérte az amerikai szankciók teljes feloldását, ami számára elfogadhatatlan. Kim Dzsong Un a tárgyalások után nem nyilatkozott, de Ri Jong Ho észak-koreai külügyminiszter Trumpnak ellentmondva kijelentette, hogy nem minden büntetőintézkedés feloldását követelték a jongbjoni atomlétesítmény leszereléséért cserébe, hanem csak azokét, amelyek ártanak a polgári lakosságnak.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×