eur:
413.93
usd:
396.43
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Kim Dzsong Un észak-koreai vezető (b) és Donald Trump amerikai elnök sétál a hanoi Metropole szálloda kertjében 2019. február 28-án, kétnapos csúcstalálkozójuk második napján. Trump kijelentette, hogy nem jutott megállapodásra az észak-koreai vezetővel sem a nukleáris leszerelésről, sem a Phenjan elleni szankciók kérdéséről. Balról Mike Pompeo amerikai külügyminiszter.
Nyitókép: MTI/AP/Evan Vucci

Észak-Korea diktátora egyetlen esélyként tekinthet az atomfegyverre

Azért alakult ki patthelyzet az amerikai–észak-koreai csúcstalálkozón, mert a Kim-dinasztia életbiztosításként tekint a tömegpusztító fegyverekre – fogalmazott az InfoRádióban Magyarics Tamás, az ELTE egyetemi tanára.

Az amerikai és az észak-koreai fél gyakorlatilag elbeszél egymás mellett - szűrte le a tanulságot Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai diktátor vietnami találkozójából az InfoRádióban nyilatkozva Magyarics Tamás biztonságpolitikai szakértő, az ELTE egyetemi tanára.

"Észak-Korea nyilván nem lesz hajlandó feladni atomprogramját, mert a vezetők, gyakorlatilag a Kim dinasztia életbiztosításként tekint a tömegpusztító fegyverekre. Úgymond

figyelmeztető példaként Szaddám Huszein és Moammer Kadhafi sorsa lebeg a szemük előtt, akik feladták a tömegpusztítófegyver-programjaikat, utána pedig rövid úton eltávolították őket a hatalomból"

- fejtette ki Magyarics Tamás.

Szerinte tehát az észak-koreaiak nem nagyon fognak abba belemenni, hogy teljes mértékben feladják az atomprogramot, a kérdés az: sikerül-e valamilyen kompromisszumszerű megállapodásokat kötni, hogy az ázsiai állam ellenőrzött keretek között birtokolhasson nukleáris fegyvereket?

Ez Magyarics Tamás szerint ez elvileg elérhető, de a lépéseiről a nyilvánosság előtt nem beszélnek: például úgy, hogy Észak-Korea visszalépne az atomsorompó-szerződésbe, vagyis

ellenőröket enged az országba,

akik lehetnének amerikaiak vagy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség képviselői is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Magyarországon a kártyás fizetések 99 százaléka érintésmentesen zajlik, ami nemzetközi összevetésben is kimagasló eredménynek számít, és már minden negyedik kártyának van digitális mása az óránkon vagy telefonunkon - mondja Márkus Gergely, a Mastercard Magyarországért és Szlovéniáért felelős country managere. Ugyanakkor a magyar kereskedők felénél lehet csak kártyával fizetni, ebben még lehetne fejlődni. A szakértő szerint a bolti vásárlásoknál a mobil fel fogja váltani a plasztikot, az online fizetéseket a "Click to pay" egykattintásos fizetés teszi kényelmesebbé.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×