eur:
392.76
usd:
365.49
bux:
66550.85
2024. április 26. péntek Ervin
Kim Dzsong Un észak-koreai vezető (b) és Donald Trump amerikai elnök sétál a hanoi Metropole szálloda kertjében 2019. február 28-án, kétnapos csúcstalálkozójuk második napján. Trump kijelentette, hogy nem jutott megállapodásra az észak-koreai vezetővel sem a nukleáris leszerelésről, sem a Phenjan elleni szankciók kérdéséről. Balról Mike Pompeo amerikai külügyminiszter.
Nyitókép: MTI/AP/Evan Vucci

Észak-Korea diktátora egyetlen esélyként tekinthet az atomfegyverre

Azért alakult ki patthelyzet az amerikai–észak-koreai csúcstalálkozón, mert a Kim-dinasztia életbiztosításként tekint a tömegpusztító fegyverekre – fogalmazott az InfoRádióban Magyarics Tamás, az ELTE egyetemi tanára.

Az amerikai és az észak-koreai fél gyakorlatilag elbeszél egymás mellett - szűrte le a tanulságot Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai diktátor vietnami találkozójából az InfoRádióban nyilatkozva Magyarics Tamás biztonságpolitikai szakértő, az ELTE egyetemi tanára.

"Észak-Korea nyilván nem lesz hajlandó feladni atomprogramját, mert a vezetők, gyakorlatilag a Kim dinasztia életbiztosításként tekint a tömegpusztító fegyverekre. Úgymond

figyelmeztető példaként Szaddám Huszein és Moammer Kadhafi sorsa lebeg a szemük előtt, akik feladták a tömegpusztítófegyver-programjaikat, utána pedig rövid úton eltávolították őket a hatalomból"

- fejtette ki Magyarics Tamás.

Szerinte tehát az észak-koreaiak nem nagyon fognak abba belemenni, hogy teljes mértékben feladják az atomprogramot, a kérdés az: sikerül-e valamilyen kompromisszumszerű megállapodásokat kötni, hogy az ázsiai állam ellenőrzött keretek között birtokolhasson nukleáris fegyvereket?

Ez Magyarics Tamás szerint ez elvileg elérhető, de a lépéseiről a nyilvánosság előtt nem beszélnek: például úgy, hogy Észak-Korea visszalépne az atomsorompó-szerződésbe, vagyis

ellenőröket enged az országba,

akik lehetnének amerikaiak vagy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség képviselői is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
Szécsényi Bálint: már nem a 10-12 százalékos hozam a normalitás, hanem a 6-7 százalék

Szécsényi Bálint: már nem a 10-12 százalékos hozam a normalitás, hanem a 6-7 százalék

A befektetők hozzászoknak akár egy alacsony, akár egy magas kamatszinthez, miközben a piaci körülmények már megváltoztak. Amire pedig megszokják a megváltozott (jelen esetben magasabb) kamatszintet, akkor az már nem elérhető számukra. Korábban azzal kellett küzdeni, hogy mindenki fektesse be a pénzét, ne hagyja parlagon, most pedig arról kell meggyőzni a befektetőket, hogy nem a 10-12 százalék a normalitás, hanem a 6-7 százalék, mondta el a Portfolio-nak Szécsényi Bálint. Az Equilor elnök-vezérigazgatójával a megváltozott befektetési környezetről, a mesterséges intelligencia, a forintgyengülés és az infláció hatásairól, és a hazai befektetési szolgáltatók közötti versenyről is beszélgettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×