eur:
388.48
usd:
360.81
bux:
68568.49
2024. május 7. kedd Gizella

Összerúgta a port a BBC és a szcientológiai egyház

Zaklatta és követte a szcientológiai egyház a BBC riporterét - állítja a műsorkészítő, amely egy most vetített dokumentumfilmben próbálja leleplezni a szervezetet. Úgy tűnik azonban, nagyobb hír lett az, hogy a film szerkesztő-riportere magából kivetkőzve üvölteni kezdett a szcientológia egyik képviselőjével.

A YouTube videomegosztó oldal és a szcientológiai egyház jóvoltából bejárta a világot az a videó, amelyen John Sweeney, a BBC riportere artikulálatlanul üvölt a szcientológia képviselőjével.

John Sweeney a Pszichiátria, a halálgyár című kaliforniai kiállításon veszítette el a fejét, ahol szavai szerint agymosásra emlékeztető módszerekkel akarták belésulykolni, hogy a modern pszichiátria egy gonosz ideológia.

Az ügy előzménye, hogy a BBC Panoráma című műsora a szcientológia növekvő befolyását vizsgálta.

A szervezetet még az ötvenes években alapította egy sci-fi író, Ron Hubbard. A hívők egyre magasabb szintekre lépve ismerhetik meg az igazságot - mégpedig a bírálók szerint úgy, hogy fizetnek érte.

Sokak számára az egyház az azt támogató sztárok, például Tom Cruise és John Travolta miatt ismert. A szervezet után nyomozó újságírók azonban időről-időre sötét praktikákról számolnak be. Ezek egyike az úgynevezett "disconnect", amikor az egyház tagjai megszakítják kapcsolatukat családjukkal.

A BBC oknyomozó műsora magára vonta a szcientológia haragját. Egy felvételen Tom Davis, a szcientológiai egyház szóvivője kiabál a BBC riporterével, és azt mondja neki, mennyire felháborítja, hogy kultusznak nevezi az egyházat.

Hozzáteszi: a BBC-nek nincs joga megmondani, mi vallás, és mi nem az, mert az amerikai alkotmány lehetőséget ad a szabad vallásgyakorlásra.

A műsorból végül kevesebb derül ki arról, hogy pontosan mi is a szcientológia tanítása, és több arról, hogy mekkora ellenállásba ütköztek a filmesek.

Az egyház képviselői időről-időre feltűnnek olyan interjúk helyszínén, ahol a szervezetből kiugrott emberekkel beszélnek.

Sweeney bemutatja azt is, hogy követik őket, és azt állítja, hogy még az esküvőjén is megfigyelték.

Nehezményezi továbbá, hogy a szcientológiát pártoló, de "a gonosz galaktikus lordról" mit sem tudó hírességekkel készített interjúkat az egyház letiltatta.

A szcientológiai egyház, amelyet a brit hatóságok nem hajlandók vallásként bejegyezni, azt állítja, lehetőséget kínált a BBC-nek több interjúra, a műsorkészítők azonban nemet mondtak, mert nem akarták elfogadni azt a kikötést, hogy nem használhatják a "kultusz" szót.

A végeredmény az, hogy a néző úgy érzi: a szcientológia nagyon nem szereti a bírálóit, de nem derül ki, hogy pontosan mi is a tanítása.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.07. kedd, 18:00
Resperger István ezredes
a Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Nagyot ralizott az OTP!

Nagyot ralizott az OTP!

Ázsiában felemás hangulatban telt a kereskedés hétfő reggel, ezt követően Európában a múlt heti esés után szép pluszban zártak a tőzsdék, és Amerikában is az emelkedésé volt a főszerep. A hét első napján idehaza a külkereskedelmi adatokra volt érdemes figyelni, külföldön pedig nem várható nagyobb piacmozgató esemény. A magyar tőzsdén is kedvező hangulatban telt a kereskedés, elsősorban az OTP-nek köszönhetően.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×