eur:
389.28
usd:
362.61
bux:
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Az oroszok meg szeretnék építeni a Török Áramlatot

Oroszország meg szeretné valósítani a Török Áramlat gázvezeték-projektet - hangoztatta Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfőn Isztambulban, a 2016. évi Energia Világkongresszus megnyitóülésén.

Az orosz államfő először látogat Törökországba azóta, hogy tavaly november 24-én a török légierő lelőtt egy orosz vadászbombázót a szíriai határnál és viszály alakult ki a két ország között. A kapcsolatok rendezésének folyamata idén júliusban indult el azt követően, hogy Recep Tayyip Erdogan török elnök bocsánatot kért az incidens miatt. A befagyasztott befektetések újraindításáról, köztük a Töröm Áramlat tovább építéséről Putyin és Erdogan augusztusi szentpétervári találkozóján született döntés.

A török államfő, aki szintén felszólalt a rendezvényen, rávilágított, hogy a Török Áramlat munkálatainak léptéke az európai földgázpiaci feltételektől függ majd.

Erdogan bejelentette: az Oroszország és Japán által építendő atomerőművek után Törökország egy harmadik atomerőmű létrehozásának lehetőségeit is keresi. Hozzátette: Törökország célja, hogy az elkövetkező években elektromos szükségleteinek 10 százalékát atomenergiából fedezze.

Az orosz államfő beszédében gratulált a török népnek, amiért a július 15-i katonai puccskísérletet sikeresen visszaszorította.

Putyin és Erdogan a nap folyamán később személyesen egyeztetnek az orosz-török együttműködés fejlesztéséről, valamint a szíriai konfliktusról.

Címlapról ajánljuk
Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Olaszországban csak 23 órakor zárnak majd be szavazókörök a június 9-ei európai parlamenti választáson, ezért addig egyetlen országban – így Magyarországon – sem hozzák nyilvánosságra a voksolás hivatalos eredményét. Június 6. és 9. között összesen 370 millió európai választópolgár döntheti el, hogy kik legyenek az Európai Parlament tagjai a következő öt évben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A külkereskedelmi egyenleg tavalyi javulását nagyjából azonos mértékben határozta meg két tényező: egyszerre estek be a 2022-es rekordszintekről az energiahordozók árai, valamint a magas infláció miatt beszakadó lakossági fogyasztás miatt csökkent az import. A kormányzat egyes intézkedései – például az ársapkák – ráadásul fenntartották a cserearány-romlás egyensúlyromboló hatását, a gazdaság középtávon meg is fizeti ennek árát magasabb államadósság és finanszírozási költségek formájában, ami végül alacsonyabb növekedési potenciállal jár együtt – derül ki az Európai Bizottság egyensúlytalansági jelentésének egyik elemzéséből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×