eur:
389.28
usd:
362.66
bux:
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

A horvát kormány nem kívánja eladni az INA részvényeit

A horvát kormány nem gondolkodik azon, hogy eladja az INA horvát olajtársaság részvényeinek a 19 százalékát, mivel meg szeretné tartani mostani, 44,8 százalékos tulajdonrészét - erősítette meg a Glas Slavonije horvát újságnak több horvát kormányforrás.

A lap internetes oldalán közöltek szerint a nyilatkozók elmondták, hogy erről már tájékoztatták a Mol képviselőit és a magyar kormányt is. "Mint a második legnagyobb részvényes az INA fejlesztéséről kívánunk tárgyalni a Mollal" - mondták el kormányközeli források a lapnak.

A kormány már lehet, hogy a következő ülésén két tárgyalót fog kinevezni: Ivan Vrdoljak gazdasági minisztert és Mladen Pejnovicot, az állami vagyonkezelői iroda vezetője személyében. A horvát kormány képviselői tárgyalnának a finomítók korszerűsítéséről és a horvátországi kőolajkutak termelési kapacitásainak a növeléséről is, amelyre az INA koncessziós szerződésekkel rendelkezik. Erre a Mol még 2003-ban a részvényesi szerződésben kötelezte is magát.

A kormánynak a gázüzletággal kapcsolatos legkényesebb kérdésre is választ kell kapnia a Moltól. Még Ivo Sanader kormánya kötött szerződést a Mollal a gázüzletág megvásárlásáról, de ezt a szerződést sohasem teljesítették, mivel Jadranka Kosor volt miniszterelnök a Mollal egyeztetve ezt elhalasztotta. A Mol a horvát államtól a szerződés nem teljesítése miatt kétmilliárd kunát (80 milliárd forint) követel. Meg kell néznünk, hogy az első fokon hozott Sanader-ítéletben miként említik a gázüzletágat és ennek függvényében fogunk majd lépni - idézi forrásait a lap.

A újság azon kérdésére, hogy a kormány miért pont most lett aktívabb a tárgyalásokat illetően, amikor is a Mol még áprilisban kérte a tárgyalások megkezdését, a nyilatkozók arra hivatkoztak, hogy véleményük szerint nincs összefüggés a horvát államügyészség szerdai közleményével, amelyben Hernádi Zsolt gyanúsítottként való meghallgatását kezdeményezték.

Címlapról ajánljuk
Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Olaszországban csak 23 órakor zárnak majd be szavazókörök a június 9-ei európai parlamenti választáson, ezért addig egyetlen országban – így Magyarországon – sem hozzák nyilvánosságra a voksolás hivatalos eredményét. Június 6. és 9. között összesen 370 millió európai választópolgár döntheti el, hogy kik legyenek az Európai Parlament tagjai a következő öt évben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×