eur:
389.33
usd:
362.73
bux:
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Iskolai különmosdó - transzvesztita diákoknak

Külön mosdót rendeztek be a transzvesztita diákoknak egy thaiföldi vidéki középiskolában, ahol az igazgató felmérése szerint a 2600 tanuló közül kétszáz tartja magát a másik nemhez tartozónak.

A Kampang gimnázium igazgatója tavaly mérte fel, hogy 2600 diákja közül több mint kétszázan tartják magukat a másik nemhez tartozónak, így aztán amikor májusban befejeződött a tanév, a fiú- és lánymosdó mellett létrehoztak egy "transzvesztita toalettet" is, amelyre jelzésként egy elfelezett figura került: egyik fele kék féri, másik fele piros nő.

A tinédzserek örömmel vették birtokba a helyiséget: "Rosszul veszi ki magát, ha az ember bemegy a női vécébe. Mert mit gondolnak róla?" - ecsetelte a problémát kedden egy diák a thaiföldi PBS hírcsatorna műsorában.

A vidéken élő thaiak többsége konzervatív ugyan, de a kezdeményezésben a társadalom toleranciája nyilvánul meg az országban élő nagyon is látványosan megjelenő transznemű közösség iránt. Ebbe a körbe sorolják a női ruhába bújó férfiakat, a transzvesztitákat, a transzszexuálisokat és a mindkét nemre jellemző nemi jegyekkel születetteket is.

Az igazgató szerint lépése a thai iskolákban és egyetemeken jelentkező igényre válaszolt. Egyébként nem is a Kampang az első oktatási intézmény, amely "uniszex vécét" állított fel: öt évvel ezelőtt egy műszaki főiskolán már kialakítottak egy "rózsaszín lótusz mosdót" az 1500 fős diákközösség 15 transzvesztita tagjának.

A közelmúltban a thai oktatási miniszterhelyettes is foglalkozott a témával, és bejelentette, hogy a tervek szerint összeszámolják, hány transznemű egyetemista van az országban. Ha valóban jelentős a számuk - mondta -, és valós problémát kell megoldani, akkor fontolóra veszik, hogy külön mellékhelyiségeket és diákotthonokat építsenek számukra.

Címlapról ajánljuk
Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Olaszországban csak 23 órakor zárnak majd be szavazókörök a június 9-ei európai parlamenti választáson, ezért addig egyetlen országban – így Magyarországon – sem hozzák nyilvánosságra a voksolás hivatalos eredményét. Június 6. és 9. között összesen 370 millió európai választópolgár döntheti el, hogy kik legyenek az Európai Parlament tagjai a következő öt évben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×