eur:
388.6
usd:
360.86
bux:
68568.49
2024. május 7. kedd Gizella

Blair: Hiszek Istenben, de sosem mertem bevallani

Tony Blair kormányfőként azért nem beszélt vallásos hitéről, mert attól tartott, hogy "dilisnek" nézik - ezt maga a nyáron leköszönt miniszterelnök vallotta be a BBC-nek abban a műsorban, amely a hatalom csúcsán töltött éveiről szól. Az interjút vasárnap este sugározza a BBC.

A hitnek "hatalmas jelentősége volt" kormányfősége idején - mondta el a BBC 1-es csatornájának adott interjúban Tony Blair. "Hit nélkül nem tudtam volna végig csinálni" - tette hozzá az egykori munkáspárti kormányfő, aki azonban soha nem merte bevallani, hogy vallásos, nehogy "dilisnek" nézzék.

Míg az Egyesült Államokban és máshol is teljesen elfogadott, ha egy politikus a vallásos meggyőződéséről beszél, Nagy-Britanniában más a helyzet, ezért nyilatkozta annak idején Blair szóvivője, Alistair Campbell ezzel kapcsolatban azt, hogy a kormányfő "nem foglalkozik Istennel".

"Ezt azonban nem azért mondta, mintha nem lennék hívő, hanem azért, mert Nagy-Britanniában nehéz ilyesmiről beszélni" - magyarázta Blair. Campbell pedig most azt is elárulta, hogy bármerre jártak, Blair mindig megkérte a munkatársait: keressenek egy templomot, ahol vasárnap imádkozhat.

"Nem az a tipikus hívő"

"Blair meglehetősen tiszteletlenül viselkedik, gyakran káromkodik, ha meglát egy csinos nőt, alaposan végigméri - nem az a fajta fickó, akit mélyen hívőnek gondolnánk. De azok, akik jól ismerik, mindig is tudták róla, hogy a vallás sokat jelent a számára" - tette hozzá Campbell, aki szerint ezt azért nem verték nagydobra, mert a brit választók "tartanak egy kicsit azoktól a politikusoktól, akik állandóan Istenre hivatkoznak".

Blair egy másik közeli munkatársa, Peter Mandelson ehhez hozzátette: Blair nem beszélt ugyan soha a hitről, de "mindig nála van a Biblia, bárhová megy, és minden este olvassa".

Sir Menzies Campbell, a liberális demokraták volt vezetője egyetért azzal, hogy Balir nem lett volna olyan sikeres politikus, ha a választók tudják róla, hogy mélyen vallásos. "Aligha nyert volna meg három választást, ha a szavazók tudták volna róla, hogy milyen mértékben szabják meg az etikai értékek a politikáját" - vélekedett egykori ellenfele Tony Blairről.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.07. kedd, 18:00
Resperger István ezredes
a Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Egyetlen találkozó elég volt, hogy meginduljanak az amerikai fegyverek Ukrajnába? – Váratlan fordulat állhat a háttérben

Egyetlen találkozó elég volt, hogy meginduljanak az amerikai fegyverek Ukrajnába? – Váratlan fordulat állhat a háttérben

Több hónapig tartó késlekedés után Mike Johnson amerikai házelnök végül benyújtotta az ukrajnai katonai támogatásról szóló törvényjavaslatot, amit a Képviselőház el is fogadott. A hosszas huzavona mögött az állhatott, hogy Donald Trump és a hozzá hű republikánusok meg akarták állítani az Ukrajnának nyújtott amerikai segélyeket. De vajon miért és hogyan történt meg a fordulat az ügyben? Talán a Trump Towerbe látogató Andrzej Duda lengyel államfő győzte meg a volt amerikai elnököt Ukrajna támogatásának szükségességéről?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×