eur:
391.17
usd:
367.22
bux:
0
2024. május 1. szerda Fülöp, Jakab

Miért halnak korán a rocksztárok?

Véletlen, vagy az önpusztító életmód eredménye, hogy a rock- és popénekes általában korábban halnak, mint az átlagemberek? A liverpooli egyetem ennek próbált utána járni.

Kétszer nagyobb a valószínűsége annak, hogy a zenészek korábban halnak meg, mint a lakosság hasonló korú tagjai - erre a következtetésre jutottak a liverpooli John Moores Egyetem munkatársai 1.064 amerikai és európai művész életét tanulmányozva.

Az 1.064 művészből száz hunyt el 2005 végére, ez pedig a duplája annak, amennyit egy hasonló korú csoportnál várni lehet - állapították meg az intézmény szakemberei.

A halálozási mutatók különösen fiatal korban magasak a zenészeknél: a híressé válás utáni első öt évben háromszor magasabb az átlagosnál.

Az adatok szerint az európai előadóművészek 28 százaléknak halálához kábítószer- és alkoholproblémák vezetnek, míg ez a szám az amerikaiak esetében 15 százalék.

Ha ehhez hozzávesszük, hogy az ittas vezetés okozta balesetek további hét százalékban vezetnek halálhoz, az önpusztító életmódot az egyik legjelentősebb tényezőnek tekinthetjük.

Ezt a problémát pedig azért is kellene komolyan venni, mert a fiatalok nagy része példaképként tekint a zenészekre, és a gyerekek tíz százaléka valamelyik kedvence hatására maga is énekes akar lenni - figyelmeztetnek a szakértők.

Az amerikai művészek halálát 18 százalékban szívzavarok okozták, az európaiaknál ez az arány mindössze 3,5 százalék.

Címlapról ajánljuk

Súlyos gond merült fel az elektromos autózással kapcsolatban

Az Európai Unióban évente a jelenleginél nyolcszor több elektromos járművek feltöltéséhez szükséges infrastruktúrát kell telepíteni 2030-ig az uniós klímasemlegességi célok eléréséhez - olvasható Európai Autógyártók Szövetségének (ACEA) hétfőn közzétett jelentésében.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.02. csütörtök, 18:00
Könnyid László
a Magyar Turisztikai Ügynökség főigazgatója
Jó a gazdaságnak, jó a cégeknek, mégis lassan halad a digitalizáció

Jó a gazdaságnak, jó a cégeknek, mégis lassan halad a digitalizáció

A magyar GDP mintegy egyötödét adja az ipar, azonban a versenyképességét garantáló ipari digitalizáció gyerekcipőben jár itthon. Az NTPSz (Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetség) célja, hogy networking és tudásátadás koordinálásával segítse a folyamatot. A nemrég lezajlott Smart Manufacturing Fesztivál sarokpont volt a szervezet életében: láthatóvá tette az ipari digitalizációt és számtalan vállalat között indult meg a párbeszéd a fesztiválnak köszönhetően, amely több mint 2000 fő számára tette lehetővé a részvételt. Az NTPSz április 29-én tartotta a fesztivál záróeseményét, ennek keretében a szervezet távlati céljait is kijelölték.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×