eur:
402.72
usd:
359.98
bux:
0
2025. május 19. hétfő Ivó, Milán

Címke: száj- és körömfájás (148 cikk)

Csillapodik a száj- és körömfájás: enyhítik az intézkedéseket
2025. május 14. 21:50
Csillapodik a száj- és körömfájás: enyhítik az intézkedéseket
A száj- és körömfájás terjedése elleni intézkedésként bevezetett cseh–szlovák határellenőrzések a cseh mezőgazdasági miniszter, Marek Výborný szerint a jövő hét második felében megszűnhetnek. Szlovákiában is enyhítenek az intézkedéseken. A hét elejétől már engedélyezett a száj- és körömfájásra fogékony élő állatok külföldről történő behozatala néhány megye területére.
Nem tudni, mikor állhat elő hasonló borzalom: fegyelmet vár a miniszter
2025. május 12. 15:09
Nem tudni, mikor állhat elő hasonló borzalom: fegyelmet vár a miniszter
Kereskedelmi korlátozásokat rendelt el Magyarország azokkal az államokkal szemben, amelyek a ragadós száj- és körömfájás nevű állatbetegség miatt korábban hasonló – a magyar fél szerint indokolatlan – intézkedéseket vezettek be hazánkkal szemben. Közben a magyar agrárminiszter a XXI. Század Intézet Mozgásban című műsorában a járványügyi védekezés és nyomozás aktualitásairól beszélt.
Száj- és körömfájás – Van egy hazai régió, ahova semmiképp sem szabad bejutnia a betegségnek
2025. május 8. 06:00
Száj- és körömfájás – Van egy hazai régió, ahova semmiképp sem szabad bejutnia a betegségnek
A ragadós száj- és körömfájás a hazai tejmarhatelepek 5 százalékát érintette eddig, a szakértők bíznak is benne, hogy nem lesz újabb kitörés, ezt a szigorú járványügyi előírások betartása szavatolhatja. Az InfoRádió az ügyben az MBH Bank agrár- és élelmiszeripari üzletágának stratégiai elemzőjét, Héjja Csabát kérdezte, aki azt is elmondta, hogy földrajzi szempontból rendkívül fontos határ az Alföld, oda semmiképpen sem szabad bejutnia a betegségnek.
A miniszter elmondta, mikor oldhatják fel a száj- és körömfájás miatti korlátozásokat
2025. május 6. 15:13
A miniszter elmondta, mikor oldhatják fel a száj- és körömfájás miatti korlátozásokat
Nagy István szerint a járványkezelés egyik legnehezebb feladata, hogy miként oldják meg a leölt állatok megsemmisítését, hiszen erre a társadalom is nagyon érzékeny. Az agrárminiszter elmondta: idehaza hullaégető a Bács-Kiskun vármegyei Solton van, a járvány azonban Győr-Moson-Sopron vármegyét érintette, így az átszállítások ötletét hamar el kellett vetni, de jelezte, hogy a kijelölt telepeken minden nemzetközi előírást betartanak.
×
×
×