pajzsmirigy
Világító egereket hoztak létre magyar tudósok
Magyar tudósok olyan egértörzset hoztak létre, amely képes fényt termelve mutatni a benne zajló folyamatokat.
Ezért van egyre több pajzsmirigybeteg
Egyre nő a pajzsmirigybetegek száma, ami összefügg az életmóddal, a stresszel, a dohányzással, a környezetszennyezéssel - mondta Koppány Viktória endokrinológus az M1 aktuális csatornán vasárnap.
Minden huszadik nőt érinthet ez a probléma
Súlygyarapodás, fáradtság, hajhullás, székrekedés – egyebek mellett ezek a pajzsmirigy alulműködés leggyakoribb tünetei, de akár a meddőség hátterében is állhat ez az elváltozás – mondja a Semmelweis Egyetem II. Sz. Belgyógyászati Klinikájának egyetemi tanársegédje. Reismann Péter szerint a középkorú nők esetében fokozott kockázatról beszélhetünk, a 40 év feletti nők között akár minden huszadik érintett lehet.
Rádiófrekvenciával a pajzsmirigygöb ellen
Rádiófrekvenciás abláció nevű eljárással műtéti beavatkozás és altatás nélkül is megszüntethetőek a pajzsmirigygöbök. A közép-kelet-európai régióban elsőként Magyarországon elérhető kezelésről a Semmelweis Egyetem intervenciós radiológusa beszélt az InfoRádióban. Deák Pál Ákos elsőként végzett ilyen beavatkozást az országban.
Pajzsmirigyműtét - vágás nélkül itthon is!
Magyarországon is elérhetővé vált a pajzsmirigy jóindulatú göbjeinek (strúma) rádiófrekvenciás beavatkozással történő, nyitott műtét nélküli kezelése.