Infostart.hu
eur:
379.28
usd:
319.11
bux:
130891.66
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nyitókép: pexels.com

Több száz háziorvos hiányzik

Elkészült a megyei bontású háziorvos-lefedettségi országtérkép. Összesen négy megyében javult a helyzet.

Háziorvos-lefedettségi térképet közölt a Magyar Hírlap, ebből kiderül,

Zala megyében van a legkevesebb, tartósan betöltetlen háziorvosi praxis (5), de Komárom környékén és Vas megyében is összesen csak 8-8 gazdátlan körzet van, Csongrádban pedig 9.

Összesen négy olyan "megye" van, ahol az utóbbi egy évben javult a helyzet (Hajdú-Bihar, Heves, Veszprém, Budapest), országosan viszont - az Állami Egészségügyi Ellátó Központ adatai szerint - 354 betöltetlen háziorvosi praxis van.

A "betöltetlenség" fogalma azt takarja, hogy adott területen legalább fél éven át csak helyettesítéssel megoldható a háziorvosi ellátás - vagy sehogyan sem.

A legrosszabb a helyzet egyébként

Borsodban, ahol 50 praxis vár háziorvosra.

Az "ezüstérmes" Békés megye 27-tel, a harmadik hely Jász-Nagykun-Szolnok megyéé (26).

Címlapról ajánljuk

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×