A megmozduláson Judith Sargenti arról beszélt, hogy szerinte folyamatosan romlik a jogállamiság helyzete Magyarországon.
Az Euronews beszámolója szerint az Európai Parlament jelentéstevője azt mondta, hogy "egyre rosszabb a helyzet Magyarországon, a CEU elköltözik, bevezették a rabszolgatörvényt, és az Európai Tanács, amelynek az épülete itt áll mellettünk, beletörli a lábát a jelentésembe. Arra kérem a román uniós elnökséget, hogy tegyenek lépéseket. A magyar kormány nem hallgat a csendre, nekik világos jelet kell küldeni arról, hogy túl messzire mentek".
A tüntetésen képviseltette magát az MSZP, a DK, az LMP, a Párbeszéd, a Momentum valamint a Radikális Európai Demokraták nevű szervezet.
Deutsch Tamás a brüsszeli ellenzéki tüntetéssel kapcsolatban a Magyar Időknek azt mondta, az ellenzék a magyar polgárok védelme helyett ismét a Sargentini-jelentés oldalára állt, az európai választási kampány beköszöntével egyre hangsúlyosabb lesz a migránspártiak és bevándorlásellenesek közötti választóvonal, szerinte ez a küzdelem fogja meghatározni a májusi választásokat is .
A demonstrációt szervező szocialista Ujhelyi István felvetésére, hogy az Orbán-kormány elképesztően sötét képet fest Európáról, Deutsch Tamás a lapnak azt mondta, valójában nem a politikusoknak van rossz véleményük az Európai Unióról, hanem az embereknek.
A Fidesz szerint a brüsszeli ellenzéki akció Soros György európai parlamenti (EP-) választási kampányának a része. Hidvéghi Balázs, a kormánypárt kommunikációs igazgatója úgy fogalmazott, Brüsszelben együtt tüntetett a magyar ellenzék Judith Sargentinivel, Soros György egyik legfontosabb emberével. Ez a kormány szerint újabb bizonyítéka annak, hogy ez az ellenzéki akció valójában már Soros EP-kampányának a része, amelyben bevetik Soros embereit is.