392.38
367.55
67039.3

Egy olyan csapat tesz csodát Angliában, amelyikre senki sem gondolt! - hétvégi összefoglaló

A Real Madrid elveszítette március óta tartó bajnoki veretlenségét, Angliában az első döntetlent játszott az utolsóval, Olaszországban ellenben az első hét helyezett közül csak az AC Milan nem nyert. A német Bundesligában ismét negyedik a Hertha BSC. Az európai topbajnokságok hétvégi fordulójának érdekességei.

A Primera Divisionban a Real Madrid ugyan vezetést szerzett a hajdanán az andalúz klubból megvásárolt világklasszis, Sergio Ramos e titulushoz méltó góljával, de a folytatásban a Sevilla sokkal jobban futballozott. A piros-fehérek 3-1-re fordítottak, s örömüket nem csorbította James Rodriguez a 90. percben esett találata sem.

A madridi AS szerint Cristiano Ronaldo és a sérült Navast helyettesítő Kiko Casilla egyaránt értékelhetetlen teljesítményt nyújtott, a mezőny legjobbja, a lap osztályzatai alapján az ukrán Konopljanka volt. Unai Emery négy helyen is megváltoztatta a Manchester citytől sima vereséget szenvedő kezdő csapatát - megérte.

Rafa Benítezzel először veszített bajnoki találkozót a Madrid, amely március 22. óta először kapott ki a La Ligában. Ezúttal nem volt olyan szerencséje, mint a hétközi, a PSG elleni BL-meccsen. A Sevilla továbbra is csak a középmezőnybe tartozik, a 11. fordulóban mindössze a negyedik győzelmét aratta, de legyőzte a Sánchez Pizjuanban a Barcelonát és a Real Madridot is.

Angliában az első helyen álló, s az elmúlt hetekben csak a Manchester United védelmével nem bíró Manchester City csupán gól nélküli döntetlent játszott az utolsó helyen álló Aston Villával. A birminghamieknél jól sikerült így ellenben az új edző, a francia Remy Garde bemutatkozása.

Ugyancsak döntetlennel zárult az észak-londoni derbi, az Arsenal és a Tottenham csatája. Az Emiratesben Harry Kane vezető gólját a csereként beállt Kieran Gibbs egyenlítette ki. A Bayern elleni súlyos vereség után nem állt még talpra Wenger együttese, de egyetlen csapat sem gyűjtött eddig több pontot nála a Premier League mostani idényében.

Olaszországban az első hét helyen álló csapatból hat győzött. Az AS Roma simán nyerte (Gervinho és Dzeko egy-egy góljával) a római derbit a gödörben lévő Lazio ellen. A "sasok" a legutóbbi három bajnokijukat elveszítették.

4

A német élvonalban a Bayern München BL-formában verte meg 4-0-ra a VfB Stuttgartot. Az első félidőben parádézott, aztán várta, hogy elteljen a második. Arjen Robben, Robert Lewandowski, Thomas Müller és Douglas Costa is szerzett gólt.

Az egyetlen reális "kihívó", a Borussia Dortmund 3-2-re verte a Schalkét a nagy érdeklődéssel várt Ruhr-vidéki derbin. Klaas-Jan Huntelaar ugyan két gólt is szerzett, de a dupla kevés volt Kagava, Ginter és Aubameyang találatával szemben.

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC szép győzelmet aratott (3-1) Hannoverben. A nap hőse, Salomon Kalou mesterhármassal döntötte el a mérkőzést. A berliniek ismét a negyedik helyre jöttek fel.

Már az egészségügyi rendszereket is veszélyeztetik a kiberbűnözők

A pénzügyi szektor sokkal jobban fel van készülve a különféle kibertámadásokra, mint az egészségügyi szolgáltatók – mondta az InfoRádióban Palicz Tamás egészségügyi kiberbiztonsági szakértő. Arról is beszélt, hogy az utóbbi időben előfordult, hogy bizonyos támadások után teljesen újra kellett szervezni egy-egy kórház vagy egyes estekben egy teljes régió működését.