eur:
387.95
usd:
360.23
bux:
68993.16
2024. május 9. csütörtök Gergely

Rapszódiával jubilál Kóbor János és az Omega

Omega Rhapsody címmel Kóbor János énekes összeállításában, szimfonikus rockzenei hangszerelésben hallhatók az Omega együttes dalai az együttes szerdán megjelenő új stúdiólemezén. Az angol és magyar nyelvű album az Omega ötvenéves fennállásához kapcsolódó turné, lemez- és könyvbemutató előfutára.

Hogyan választották ki a dalokat, amelyeket végül átdolgoztak?

Nem arról van szó, hogy a lemezre került számok rosszak lettek volna - azoknak akkor úgy kellett szólniuk, ennyit tudtunk belőlük kihozni. De mindig éreztük, hogy a számokban másfajta lehetőségek is rejlenek. Ezt jelzi, hogy már 1973-ban felvettünk egy hat tételes szvitet az Állami Hangversenyzenekarral, de olyan szörnyű technikai körülmények között, hogy az jól nem sikerülhetett.

A space-korszakban, az Időrabló, a Csillagok útján és a Gammapolis dalaiban mindig benne volt ez az adottság, amit mi inkább elektronikával, effektekkel hoztuk elő. Aztán, amikor belefogtunk a Rhapsodyba, egyértelműen úgy tűnt, hogy ez akkor tud más lenni, ha tényleg beleépül az a szimfonikus nagyzenekar adta monumentalitás, amit semmilyen egyedi hangszerrel nem lehet visszaadni. Végül kiderült, hogy a közreműködők nagyon jó érzékkel nyúlnak az anyaghoz, és az is, hogy ebből tényleg lesz valami.

A lemez a pályafutása ötvenéves jubileumának is emléket állít, jövőre viszont az Omega is ötvenéves lesz, amit egy újabb lemezzel, az Omega Symphonyval ünneplik, amihez nemzetközi turnésorozat is kapcsolódik...

A koncerteken a szimfónia lesz a bevezető darab, ami a rapszódia alatt teljesedik ki. Ezt jövő augusztus végén mutatjuk be Budapesten szimfonikus zenekar közreműködésével. Ezt követően lépünk be az ötvenedik évbe, amikor egy teljesen más, Omega 50 fedőnevű akcióba kezdünk: vadonatúj lemezt készítünk, ami talán már jövő karácsonyra megjelenik.

Könyvet is ír Álmodtam, vagy igaz talán? címmel. Hol tart vele?

A lavinát ez indította el... a könyv ötlete volt meg először, közel hetven évet foglal össze. A világháború kellős közepén indul a történet, a sztálingrádi csata idejében és tart a mai napig. Ez jövő tavasszal jelenhet meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Zlinszky János: a fiókgyógyszertár sok helyen az utolsó egészségügyi érintkezési pont

Zlinszky János: a fiókgyógyszertár sok helyen az utolsó egészségügyi érintkezési pont

A Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetségének elnöke szerint az új patikaszabályok jelentik a túlélést a kistelepülési fiókgyógyszertáraknak, mert sok helyen már háziorvos sincs, és 15 perc várakozás a gyógyszerészre még mindig jobban megéri, mint elutazni a legközelebbi patikáig.

Hszi Csin-ping: sok sikert kívánok Magyarország soros EU-elnökségéhez

A Budai Vár Oroszlános udvarában ünnepélyes katonai ceremónia keretében Sulyok Tamás köztársasági elnök fogadta Hszi Csin-ping kínai államfőt. Az eseményen jelen volt Orbán Viktor miniszterelnök is. A Sulyok Tamás államfővel folytatott beszélgetésen a magyar köztársasági elnök elfogadta Peking meghívását.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.09. csütörtök, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Szerény volt a Győzelem napi katonai felvonulás Moszkvában, ismét orosz finomítót ért dróntámadás – Híreink az orosz–ukrán háborúról csütörtökön

Szerény volt a Győzelem napi katonai felvonulás Moszkvában, ismét orosz finomítót ért dróntámadás – Híreink az orosz–ukrán háborúról csütörtökön

Hagyományosan május 9-én, csütörtökön tartják a Győzelem napi megemlékezéseket Oroszországban, amikor a náci Németország fölötti második világháborús győzelmet ünneplik. Moszkvában csütörtök délelőtt rendezték meg a Győzelem napi katonai felvonulást, amely tavalyhoz hasonlóan idén is szerény volt, a tankokat például egyetlen második világháborús T-34-es képviselte. Rövid beszédet tartott Vlagyimir Putyin orosz elnök is, melyben a Nagy Honvédő Háborúra emlékezett, de a Nyugat ostorozása és a katonai fellépéssel való fenyegetés sem maradhatott el. Vélhetően ukrán dróntámadás ért egy orosz olajfinomítót a Krasznodari területen, több tároló megsérült. Belgorod ellen rakéta- és dróntámadás volt csütörtökre virradóra, többen megsérültek, lakóépületekben és kocsikban pedig károk keletkeztek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×