A következtetésekben - amelyeket a Tanács közleményben ismertetett - felhívták a figyelmet arra, hogy a terrorizmus és az erőszakos szélsőségesség egyre szerteágazóbbá válik. Példaként az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó Iszlám Állam-Horaszán Tartományt (ISKP) emelték ki, amely a közlemény szerint tovább erősödött abban, hogy más országokban, például EU-tagállamok területén hajtson végre merényleteket vagy ilyen akciókra ösztönözzön.
A Tanács emellett felhívta a figyelmet Afrika romló biztonsági helyzetére, valamint kiemelte, hogy a közel-keleti konfliktus mélyülése világszerte fokozza a radikalizálódást. A testület emellett megerősítette eltökélt támogatását a terrorizmus elleni harc terén Irakban és a Szíriában, kiemelve, hogy a terrorizmus elleni
egyetlen valódi és hatékony válasz csakis a demokrácián, a jogállamiságon, az átláthatóságon, az elszámoltathatóságon és a nemek közötti egyenlőségen alapulhat.
A következtetésekben emellett aláhúzták a terrorizmus elleni küzdelembe az EU és harmadik országok között történő beruházások, valamint az unió biztonsági és terrorelhárító szakértői által nyújtott kapacitások teljes kiaknázásnak fontosságát is.