Infostart.hu
eur:
386.8
usd:
328.33
bux:
111321.85
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Police light on a car of the german police
Nyitókép: fhm/Getty Images

Tucatnyi halottra bukkantak egy síközpont hálórészében

Tizenkét embert holtan találtak Grúziában egy síközpont éttermének hálórészében, feltehetően szén-monoxid-mérgezés okozta a halálukat – közölte a rendőrség hétfőn.

„Az elsődleges vizsgálatok alapján semmilyen erőszak nyoma nem található az áldozatok holttestén”, akik közül tizenegy külföldi, egy pedig grúz állampolgár – tudatta a rendőrség.

A szerencsétlenül jártakra az észak-grúz Gudauri kaukázusi síközpont indiai éttermének második emeletén lévő hálóhelyiségben találtak rá még szombat este.

A hegyek lábánál álló létesítményről készült fotó szerint egy háromemeletes épületben történt a szerencsétlenség, a felső szint egy részét feltehetően a személyzetnek tartották fenn.

A nyomozás szerint egy áramfejlesztőt helyeztek el az épület belsejében, a szobák közelében – közölték a georgiai hatóságok. A fűtőolajjal működő generátort pénteken indították be, azután, hogy az épületben megszakadt az áramszolgáltatás.

Az ügyben megindult a nyomozás, és elrendelték az áldozatok törvényszéki orvosi vizsgálatát a halálesetek pontos okának megállapítására.

Címlapról ajánljuk
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×