eur:
402.79
usd:
347.91
bux:
97181.78
2025. június 24. kedd Iván
Angela Merkel német kancellár (b) és Vlagyimir Putyin orosz elnök a szíriai helyzetről tartott török-orosz-francia-német csúcstalálkozót követő sajtótájékoztatón Isztambulban 2018. október 27-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Tolga Bozoglu

A legélesebb kérdések megvitatását javasolta az orosz elnök Angela Merkelnek

Vlagyimir Putyin Moszkvában, a Kremlben fogadta a német kancellárt. A két vezető üdvözlő szavaiból kiderült, hogy tárgyalásaik témája a kétoldalú kapcsolatok mellett az ukrajnai, a szíriai és a líbiai válság rendezése.

Korábbi tájékoztatás valószínűsítette, hogy a felek szót ejtenek az amerikai-iráni viszályról is. A német kancellárt elkísérte Moszkvába Heiko Maas külügyminiszter is.

A TASZSZ orosz hírügynökség a Putyin-Merkel találkozóval kapcsolatban rámutatott, hogy Kína után Németország Oroszország második legjelentősebb kereskedelmi partnere. A német részesedés az orosz külkereskedelmi forgalomban 2019 első három negyedévében 7,9 százalékos volt. A kínai részesedés 16,3 százalékos.

A tavalyi év januárja és szeptembere között ugyanakkor az orosz-német kereskedelem 12,9 százalékkal, 38,5 milliárd dollárra csökkent 2018 hasonló időszakához képest. Az orosz export a tavalyi első három negyedévben 18,3 százalékkal, 20,5 milliárd dollárra csökkent, az import pedig 5,8 százalékkal, 18 milliárd dollárra nőtt.

Címlapról ajánljuk
Bódis László: Nobel-díjasokkal jól állunk, de a tudást jobban kell gazdasági haszonná alakítani
Aréna

Bódis László: Nobel-díjasokkal jól állunk, de a tudást jobban kell gazdasági haszonná alakítani

Zajlik a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat megújítása, a folyamatról Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában. Szólt arról is, hogy Magyarország a globális innovációs indexben a 36. helyen áll, ami jó eredmény, de van még bőven tennivaló.

Donald Trump reagált az iráni támadásokra

Teherán hétfő este rakétákkal támadta az amerikai katonai bázisokat Katarban és Irakban. Az amerikai elnök a közösségi oldalán értékelt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.24. kedd, 18:00
Maruzsa Zoltán
a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára
Megindult az iráni hadművelet, rakéták záporoztak az amerikai bázisra – Híreink az Irán-Izrael háborúról hétfőn

Megindult az iráni hadművelet, rakéták záporoztak az amerikai bázisra – Híreink az Irán-Izrael háborúról hétfőn

Az amerikai adminisztráció közlése szerint az iráni Fordóban hat úgynevezett "bunkerromboló" bombát dobtak le a feltételezett föld alatti urándúsító üzem megsemmisítésére, míg két másik iráni atomlétesítményt - Natanzban és Iszfahánban - a haditengerészet Közel-Keleten tartózkodó hajóiról felbocsátott Tomahawk rakétákkal támadtak. Natanz Irán legnagyobb urándúsító létesítménye, Fordow pedig egy rendkívül titkos, mélyen a hegyek közé temetett létesítmény - írja a CNN. Az iráni parlament döntött a Hormuzi-szoros lezárásának lehetőségéről, de a végső szót a Legfelsőbb Nemzetbiztonsági Tanácsnak kell kimondania. Két, amerikai támaszpontoknak helyet adó közel-keleti ország, Bahrein és Kuvait óvintézkedéseket tett az Irán elleni amerikai légicsapások után, felkészülve a konfliktus esetleges kiterjedésére – írja a Reuters. Az esti órákban Irán visszafogott ballisztikus légicsapást intézett a katari amerikai légibázisra. A támadást a levegőben megállították, miközben Teherán előre figyelmeztette az Öböl-országokat és az Egyesült Államokat is a célpontról. Donald Trump cserébe kijelentette: a béke irányába fogja terelni Izraelt. Cikkünk folyamatosan frissül az Irán-Izrael háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×