eur:
389.3
usd:
362.69
bux:
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

A gazdasági válság miatt növekszik az emberkereskedelem

A világgazdasági válság tovább fokozza az emberkereskedelmet, mivel nő a szegénység, a munkanélküliség, a nemek közötti egyenlőtlenség és az olcsó munkaerő iránti igény - hívta fel a figyelmet a témával foglalkozó ENSZ-szakértő.

Az ENSZ közgyűlésnek elkészített riportjában Joy Ngozi Ezeilo kiemeli: az emberkereskedelem mértéke a rossz gazdasági helyzet miatt tovább növekszik, mivel a kiváltó okaira nem figyelnek kellőképpen, és az áldozatok egyre nehezebben tudnak elmenekülni kedvezőtlen helyzetükből.

Az emberi jogi ügyvéd arra a problémára is rámutatott, hogy az emberkereskedelem áldozatait gyakran a kellő áttekintés nélkül utasítják ki az adott országból, holott a gyakran súlyos fizikai, szexuális és pszichológiai traumát átélteknek idő és szakszerű segítség kell, hogy feldolgozzák a történteket.

A szakértő szerint gondot jelent az is, hogy a kormányok nem fordítanak kellő figyelmet arra, hogy azonosítsák és megvédjék azokat a nőket, gyerekeket és férfiakat, akik az emberkereskedelem áldozataivá váltak.

Ezeilo külön kiemelte Lengyelországot, ahol a szakértő szerint az uniós csatlakozás óta romlott a helyzet: a közép-európai ország az emberkereskedelem egyik központjává vált.

Címlapról ajánljuk
Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Olaszországban csak 23 órakor zárnak majd be szavazókörök a június 9-ei európai parlamenti választáson, ezért addig egyetlen országban – így Magyarországon – sem hozzák nyilvánosságra a voksolás hivatalos eredményét. Június 6. és 9. között összesen 370 millió európai választópolgár döntheti el, hogy kik legyenek az Európai Parlament tagjai a következő öt évben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A külkereskedelmi egyenleg tavalyi javulását nagyjából azonos mértékben határozta meg két tényező: egyszerre estek be a 2022-es rekordszintekről az energiahordozók árai, valamint a magas infláció miatt beszakadó lakossági fogyasztás miatt csökkent az import. A kormányzat egyes intézkedései – például az ársapkák – ráadásul fenntartották a cserearány-romlás egyensúlyromboló hatását, a gazdaság középtávon meg is fizeti ennek árát magasabb államadósság és finanszírozási költségek formájában, ami végül alacsonyabb növekedési potenciállal jár együtt – derül ki az Európai Bizottság egyensúlytalansági jelentésének egyik elemzéséből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×