eur:
400.96
usd:
367.64
bux:
74428.1
2024. október 14. hétfő Helén

Bejelentkezett a Lufthansa az osztrák légitársaságért

Engedélyt adott a kormány az osztrák légitársaság, az AUA privatizálására. Kikötötte azonban, hogy a részvények legalább egynegyedének osztrák kézben kell maradnia. Az AUA megvétele iránt a legkomolyabban a német légitársaság, a Lufthansa érdeklődik.

A bécsi kormányon belül éles vita előzte meg a döntést. A koalícióban résztvevő szociáldemokraták ugyanis ragaszkodtak ahhoz, hogy a légitársaság részvényeinek egy része továbbra is állami tulajdonban maradjon, de végül is belementek a kereszténypárt részéről kínált javaslatba, amelynek alapján - ha nem is állami, de - osztrák kézben marad az AUA részvények legalább 25 százaléka.

A német légitársaság máris jelezte érdeklődését az AUA iránt. A Lufthansa szóvivője azonban utalt arra, hogy privatizációs kiírás még nincs, ezért nem lehet kizárni esélyesebb jelentkezők jelentkezését.

A német légitársaság központjából származó értesülések szerint a Lufthansa eleget tudna tenni azoknak a feltételeknek is, hogy az AUA igazgatósága Bécsben maradjon, a járathálózatot fenntartsák és az osztrák főváros repülőterén megőrizzék a munkahelyeket.

A Lufthansa már csak azért is jó eséllyel indul az AUA átvételére, mert a több tucat légitársaságot tömörítő Star Alliance keretében már évek óta eredményesen működnek együtt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

A hannoveri villamosok HÉV-ként való használata csak végső megoldás lehet

Hétfőn először ült össze főváros Klímavédelmi, Közlekedési és Városfejlesztési Bizottsága, amelynek ülésén úgy döntöttek, megvizsgálják, hogy a múlt héten nyilvánosságra került HÉV-vonalak ritkítása ügyében a főváros tudna-e segíteni a felszabaduló régi villamosaival.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.15. kedd, 18:00
Vitézy Dávid
a Főváros Közgyűlés tagja, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője
Új csúcson az S&P, a Nasdaq húzza Amerikát

Új csúcson az S&P, a Nasdaq húzza Amerikát

Főként pozitív mozgásokat hozott a hétfő reggel Ázsiában, miután a piaci szereplők továbbra is meglehetősen bizonytalanok a kínai gazdaságélénkítő csomag részleteivel kapcsolatban, emellett ráadásul a deflációs félelmek is nőni kezdtek az országban a friss inflációs adatok láttán, ennek következtében pedig eséssel kezdi a hetet az olajár. Európában a tőzsdék a nap végére már pozitív képet mutatnak. Gazdasági események szempontjából kimondottan eseménytelenül indul a hét. Amerikában Colombus-nap miatt ugyan a New York-i Értéktőzsde és a Nasdaq is nyitva lesz ma, de a kötvénypiacok zárva lesznek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×