eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika

Önmagát is takarékosságra kényszeríti az Európai Parlament

Reálértékben nem nőhet az Európai Parlament intézményének költségvetése jövőre, és meg kell vizsgálni, milyen további takarékossági lehetőségek állnak rendelkezésre - mondta ki az európai uniós választott képviselőtestület egy csütörtökön elfogadott jelentésében.

A jelentés strasbourgi plenáris vitájában felszólalt Herczog Edit (MSZP) is, aki szerint "ezekben a gazdaságilag igen nehéz időkben az Európai Unió intézményeinek élen kell járniuk a költséghatékonyság, a strukturális átalakítás és az intézmények közti hatékonyabb párbeszéd terén, így mutatva követendő, jó példát a tagállamok számára".

Hozzátette: nem szabad azonban, hogy a megtakarításokkal veszélybe sodorják az unió jogalkotási tevékenységét.

A vitában ismét felmerült annak lehetősége, hogy a jelenleg Brüsszel és Strasbourg között ingázó EP két székhelye közül az egyiket idővel szüntessék meg, de erre vonatkozóan végül csak annyi utalást tettek, hogy az utazási költségek sem haladhatják meg az idei szintet.

Címlapról ajánljuk

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×