eur:
410.99
usd:
392.15
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília

Kóka az európai gazdaságot kritizálja

A gazdasági miniszter szerint Európa a világ egyik leglassabban fejlődő és legkevésbé tudásalapú gazdasága.

Kóka János a Budapesti Infokommunikációs Csúcstalálkozón tartott vitaindítójában úgy vélte: nagy változtatások nélkül a kontinens nem lehet az Egyesült Államok és Ázsia versenytársa.

A miniszter szerint a dinamikus fejlődés alapját jelentő gazdasági stabilitást az egyes kormányoknak kell megteremteniük, az unió csak megfelelő keretet biztosíthat.

Kóka János hozzátette: a közép-kelet-európai uniós országok helyzetét nehezíti, hogy egyszerre kell lefaragniuk a deficitet és fejleszteniük az infrastruktúrát, csökkenteniük az adókat és kezelniük a szociális problémákat.

A Budapesti Infokommunikációs Csúcstalálkozón 15 európai ország mintegy száz informatikai szakembere és politikusa vesz részt.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Már lassul a magyar bérrobbanás, és pillanatokon belül vége szakad

Már lassul a magyar bérrobbanás, és pillanatokon belül vége szakad

Szeptemberben is érdemben nőttek a bérek Magyarországon a KSH friss adatai szerint, bár az emelkedés mértéke kissé lassult az előző hónapokhoz képest. Az alacsony infláció miatt azonban a keresetek reálértéke kifejezetten gyorsan emelkedik. Az már biztos, hogy a bérek vásárlóerejének növekedése olyan gyors lesz idén (éves átlagban), amilyet csak néhányszor lehetett látni az elmúlt évtizedekben. Jövőre azonban már az ideinél jóval kisebb mértékben nőhetnek a bérek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×