Izland, valamint a Skandináv-félsziget fölött egy-egy ciklon örvénylik. Hatásukra szárazföldünk északi területein erősen felhős vagy borult az ég, és többfelé esik az eső, záporeső, az északi és az északkeleti tájakon havazik – adta hírül az Országos Meteorológiai Szolgálat. Szintén ciklon található a Pireneusi-félsziget térségében, emiatt arrafelé is a felhős idő a jellemző, és több helyen alakul ki záporeső. Kontinensünk középső része fölött anticiklon helyezkedik el, amely meghatározza Dél-, Délkelet-Európa időjárását is. A felsorolt vidékeken borult, párás, ködös és derült, napos területek egyaránt előfordulnak.
A legmelegebb a napos déli tájakon van, ahol kora délutáni órákra 13 és 20 fok közé melegszik fel a levegő. A leghidegebb északon, északkeleten van, ott napközben is mindössze –1, –10 fokot mérnek. A Kárpát-medence időjárását péntek estig anticiklon alakítja, folytatódik a borult, párás, néhol ködös idő.
Túlnyomóan borult, párás, helyenként ködös időre számíthatunk. Szitálás, a hegyvidéki területeken esetleg szemcsés hó is hullhat. Jobbára mérsékelt marad a légmozgás.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában –1 és +3 fok között alakul, de ahol elvékonyodik a felhőzet, ott néhány fokkal hidegebb is lehet.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +5 fok között valószínű.
Az induló képen: köddel körülvett távközlési torony Galyatetőn 2020. november 26-án. A Kárpát-medencében a téli félévben fellépő tipikus időjárási jelenség az úgynevezett hidegpárna, amikor a medence alján több napon keresztül rétegfelhőzet, hideg, párás, ködös idő alakul ki. Ilyenkor a felhőzet fölé nyúló hegycsúcsokon derült, napos, a lentinél melegebb idő van.