Infostart.hu
eur:
383.47
usd:
327.13
bux:
0
2026. január 2. péntek Ábel
Nyitókép: Pixabay

Megműtötte az óriáspontyot a magyar főpecás, elképesztő mi történt utána

Brutális sérülésekkel került elő évekkel ezelőtt egy 15 kilós ponty a siófoki Hidegvölgyi Horgásztóból. A hal állkapcsa darabokra tört, szája pedig teljesen roncsolódott.

Hermecz Tamás tógazda nem volt hajlandó lemondani a halról. Helyben érzéstelenítette, fertőtlenítette a sebeit, majd – mivel nem tudta rögzíteni a csontot – átfúrta az állkapcsot, és orvosi cérnával összevarrta.

Az óriásponty gyakorlatilag egy műtéten esett át.

Három hónappal később újra kifogták és nemcsak hogy életben volt, hanem megerősödve, 16 kilósan tért vissza a tó mélyéről.

A halat akkoriban chippel is ellátták, így nem volt kérdés, hogy ugyanarról a megkínzott pontyról van szó. A Pecaverzum írása szerint - amelyet a sonline.hu vett észre - az azonosítás nemrég ismét sikerült. A hal teljesen felépült, és már csak egy apró heg emlékeztet arra, milyen borzalmakon ment keresztül.

Címlapról ajánljuk
Tari Annamária: a Facebook nem lehet valódi örömszerzés forrása

Tari Annamária: a Facebook nem lehet valódi örömszerzés forrása

A közösségi média és az AI a mindennapjaink részét képezik, akár a munkáról, akár a magánéletről van szó. Ez a fajta technológiai kötődés egyre inkább hatással van az érzelmi és mentális világunkra. Tari Annamária Üresre töltve című könyve azt kutatja, hogyan változnak a személyes kapcsolataink és miként változnak az érzelmeink. A klinikai szakpszichológus az InfoRádióban arra figyelmeztetett, hogy az AI rendszeres használatával a gondolkodás, az ember egyik legfontosabb kognitív funkciója kerülhet veszélybe.

Svájci tűz: olasz válogatott sztársportoló az első beazonosított áldozat

Egy 16 éves olasz válogatott golfozó az első, akit megneveztek a szilveszter éjjelén egy bárban kitört tűz áldozatai közül. Egy 19 éves focista is megsérült, őt Németországba szállították. Legalább 47-en meghaltak, mintegy 100 sérült állapota kritikus, a halottak beazonosítása hetekig eltarthat.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×