eur:
387.73
usd:
357.77
bux:
68109.76
2024. május 17. péntek Paszkál

Minden tizedik dolgozó volt már depresszió miatt távol munkájától

Minden tizedik dolgozó volt már depresszió miatt távol munkájától - állapították meg hét európai országban készült felmérésükben az Európai Depresszió Szövetség (EDA) kutatói.

Az úgynevezett Mori-felmérést 7 ezer ember bevonásával Nagy-Britanniában, Németországban, Olaszországban, Dániában, Törökországban, Spanyolországban és Franciaországban készítették, eredményét az Európai Depresszióellenes Napon, hétfőn hozták nyilvánosságra.

A megkérdezettek átlagosan 20 százalékánál állapítottak meg addigi élete során valamikor depressziót, a diagnózis a leggyakoribb Nagy-Britanniában volt 26 százalékkal, a legkisebb előfordulási arányt pedig Olaszországban találták 12 százalékkal.

A depressziót tapasztalt dolgozók közöl a legtöbben Németországban, Dániában és Nagy-Britanniában maradtak távol munkájuktól valamennyi időre (61 százalék, 60 százalék és 58 százalék), míg a legkisebb arányban Törökországban (25 százalék) voltak távol emiatt.

Egy-egy depressziós epizód alatt az érintettek átlagosan 36 napot töltöttek távol munkájuktól, de a számok itt is szórtak a Nagy-Britanniában mért 41 naptól az Olaszországban kapott 23 napig.

A kérdőívben átlagosan minden negyedik érintett ember válaszolta, hogy nem mondta meg munkaadójának, hogy depresszió miatt maradt távol. Minden harmadik depresszióval diagnosztizált dolgozó pedig úgy érezte, hogy veszélybe kerülhet állása.

A megkérdezett 792 vezető harmada válaszolta, hogy nem kap formális támogatást a depressziós alkalmazottaival való foglalkozáshoz. Ezen a területen a brit vezetők álltak a legjobb helyen, a 117 résztvevő menedzser túlnyomó többsége úgy érezte, hogy támogatja a humánerőforrás-osztály.

"A felmérés eredménye azt mutatja, többet kellene tennünk, hogy növeljük a tudatosságot, és támogassuk a munkavállalókat és munkaadókat abban, hogy felismerjék és kezeljék a depressziót a munkahelyeken" - idézte Vincenzo Costigliolát, az EDA elnökét a BBC hírszolgálata.

Címlapról ajánljuk
Németh Erzsébet: egy beteg társadalom következménye a politikai merénylet
Lélektan

Németh Erzsébet: egy beteg társadalom következménye a politikai merénylet

Ilyen merényletet csak mentálisan sérült emberek követnek el, de "táptalajként” mindenképpen kell alá egy egészségtelenül működő, megosztott "platformtársadalom”, amelyben a gyűlölködés elfogadottá vált – mondta az InfoRádió által megkérdezett szociálpszichológus.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.17. péntek, 18:00
Sándor Ildikó
néprajzkutató, a Hagyományok Háza Közművelődési és tudományos szakcsoport vezetője
Súlyos botrány robbant ki a befolyásos amerikai bíró körül: ennyit az elfogulatlanságról?

Súlyos botrány robbant ki a befolyásos amerikai bíró körül: ennyit az elfogulatlanságról?

A New York Times beszámolója szerint az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságának egyik tagja, Samuel Alito kertjében fordítva lengett az amerikai zászló 2021 januárjában. Ebben az időszakban több, Donald Trump "valódi" győzelmét hirdető szimpatizáns is a fordított lobogóval szimbolizálta abba vetett hitét, hogy Joe Biden nem legitim módon lett amerikai elnökké választva. Korábban egy másik főbírót is bírálat ért vélt elfogultsága miatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×