A korábbi kutatások azt állították, hogy a házasság pszichológiai hatása attól függ, mennyire boldog a kapcsolat: a boldog párok még boldogabbak lesznek, a boldogtalanok még boldogtalanabbak.
Mások szerint a depressziós betegeknek, akik nehezen kommunikálnak, és több támogatást, gondozást igényelnek, mint a boldog emberek, nagy valószínűséggel tönkremegy a házassága.
Az Ohiói Állami Egyetem szociológiai hallgatói megvizsgálták 3066 ember házasságát; valamennyi beteget depresszióval kezelték. A vizsgálat elején, majd öt évvel később is megkérdezték őket, milyen a házasságuk.
Kiderült, hogy valamennyi beteg, aki a két vizsgálat közben kötött házasságot, lelkiállapota javulásáról számolt be. Mi több, az is kiderült, hogy a depressziósok számára nagyobb lelki támaszt nyújt a házasság, mint a boldog párok számára.
"Az eredmények minket is megleptek. Azt hittük, a depressziósok rosszabb minőségű házasságban élnek, vagyis nem származhat előnyük a kapcsolatból" - fogalmazott a végzős szociológia-hallgató.
Adrianne Frech szerint csak az a nagy kérdés, miért hasznosabb a házasság a depressziósok, mint a boldog emberek számára? Valószínűleg azért, vélekedett, mert a házasság éppen azt a baráti és érzelmi támogatást biztosítja, ami szükséges a depresszió enyhítéséhez.
Jelentős fejlesztés indul – ez a két város lesz ország kapuja