eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika

A kis herceget a szőke szépség sem tudta megszelídíteni

Végleg szétváltak Harry herceg és egykori kedvese, Chelsy Davy útjai.

Az idén 26 éves Harry, Károly trónörökös és a néhai Diana hercegnő másodszülött fia, a brit trón harmadik számú várományosa és a 25 éves Chelsy, a modellalkatú, Zimbabwében született szőke dél-afrikai szépség hat évig ápolta a végig meglehetősen viharos, szakításokkal és könnyes újbóli egymásra találásokkal tarkított románcot.

Ám most - a News of the World, a legnagyobb vasárnapi brit bulvárlap bennfentesei szerint - a kapcsolat végleg kifulladt.

A lap egyik forrása szerint Chelsy a minap közölte barátaival: Harryvel vége a dolognak, és ő "új kezdet" elé néz. Dél-Afrikában szeretne karriert, ott akarja leélni életét, nem kíván Nagy-Britanniában élni - tette hozzá.

Az eredeti tervek szerint Chelsy szeptembertől az egyik vezető londoni jogi iroda, az Allen & Overy ügyvédjelöltjeként kezdett volna dolgozni, de erről is lemondott.

Harry és Chelsy kapcsolata rengeteg megpróbáltatásnak volt kitéve, főleg azért, mert a herceg a jelek szerint nem viselte jól a távszerelmet: Fokvárosban élő barátnője két londoni látogatása között rendszeres tivornyáival adott kimeríthetetlen muníciót a bulvársajtónak. Ráadásul e kocsmai kilengések során nem egyszer látták őt más, szemrevaló hölgyek társaságában.

Már 2007-ben is volt egy látványos szakítás, amikor Harry - ahelyett, hogy barátnőjével töltötte volna annak születésnapját - inkább elutazott barátaival a rögbi-világbajnokság párizsi döntőjére - amelyen egyébként Dél-Afrika fölényesen legyőzte Angliát.

A pár tavaly januárban is szakított, az akkori hivatalos bejelentés szerint "közös megegyezéssel", bár a brit bulvársajtó értesülései szerint Harry hónapokon át kétségbeesett kísérleteket tett Chelsy visszacsábítására. Egy ideig úgy tűnt, mintha ez sikerülne is - tavaly többször látták őket együtt különböző bulikban -, ám a jelek szerint most mégis végleg vége a románcnak.

Pedig Chelsy mindent megtett az ügy érdekében, még azt is, hogy a napsütötte Fokváros helyett Leedset választotta egyetemi tanulmányai helyszínéül, csak hogy közelebb lehessen hercegéhez.

Chelsy egyébként az udvarban nem volt egyértelműen népszerű. Londoni kommentárok szerint a fő gondot az okozta, hogy a papa, Charles Davy a Londonban páriaként kezelt zimbabwei elnök, Robert Mugabe jó barátja, és e kapcsolatot alaposan kihasználta elit vadászvendégeknek fenntartott zimbabwei szafariparkjai felvirágoztatásához.

Három éve Harry bátyja, Vilmos herceg is szakított barátnőjével, a Chelsynél jóval konszolidáltabb hátterűnek tartott Kate Middletonnal. A pár azonban néhány hónapnyi mosolyszünet után - az esküvőben reménykedő alattvalók legnagyobb örömére - ismét összejött, jóllehet a várva várt eljegyzési bejelentés azóta sem hangzott el.

Címlapról ajánljuk
Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Alapjaiban változhatnak meg a közbeszerzések, új reform került az asztalra

Alapjaiban változhatnak meg a közbeszerzések, új reform került az asztalra

A körforgásos gazdaság, a közbeszerzési gyakorlatok javításának, valamint a köz- és magánberuházások hatékony és eredményes felhasználását biztosító adminisztratív kapacitások növelésének szükségességek. Új, EU-szintű összehangolás szükséges ezen területeken, hogy az államszövetség GDP-jének közel 15 százalékát kitevő kifizetések jobban hasznosuljanak, például egy fenntarthatósági kritérium beiktatásával – derül ki Enrico Letta, a Jacques Delors Intézet elnökének átfogó, az Európai Unió egységes piacának reformjára tett javaslatából.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×