eur:
411.22
usd:
392.53
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Védőmaszk a koronavírussal érintett új betegek fogadására kialakított egyik osztályon a fővárosi Szent László Kórházban 2020. március 16-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Bizottsággal vizsgáltatná a koronavírus-járvány idején zajló egészségügyi ellátást az MSZP

Az MSZP parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi annak feltárására, hogy hányan szenvedtek súlyos egészségkárosodást vagy haltak meg, mert a koronavírus-járvánnyal összefüggő kormányzati intézkedések miatt nem kaptak megfelelő egészségügyi ellátást - közölte Bangóné Borbély Ildikó, az MSZP országgyűlési képviselője és Korózs Lajos, az Országgyűlés népjóléti bizottságának szocialista elnöke kedden, online sajtótájékoztatón.

Bangóné Borbély Ildikó a kezdeményezést azzal indokolta: a kormányzatnak választ kell adnia arra, hogy az elmúlt két hónapban hányan szenvedtek Magyarországon súlyos egészségkárosodást, mert nem kaptak megfelelő ellátást, illetve hányan haltak meg annak következtében, mert idő előtt kirakták őket a kórházból.

Korózs Lajos hozzátette: tisztán kell látni a lélegeztetőgépek beszerzése ügyében és a Bajcsy-Zsilinszky Kórházban kialakult helyzetben is, illetve fel kell tárni az ezzel kapcsolatos hazugságokat.

Bangóné Borbély Ildikó úgy értékelt: a betegellátás felfüggesztése, a kórházkiürítés stratégiai hiba volt a kormány részéről, és nagy szenvedést okozott a betegeknek és a családjaiknak is. Utalt a Tárki felmérésére, amely szerint minden tizedik magyar állampolgár a koronavírus-járvány miatt nem kapott meg valamilyen ellátást. Úgy vélte: Orbán Viktor és kormánya háborúzik, aminek súlyos, emberéletekben mérhető következményei vannak a civil lakosság tekintetében.

Ezért ismét lemondásra szólította fel Kásler Miklóst, az emberi erőforrások miniszterét, mondván, a tárcavezető megbukott a magyar társadalom, az ellenzéki pártok és a szakma szemében is.

Korózs Lajos azt hangsúlyozta: az egészségügyben kialakult helyzetért Orbán Viktor miniszterelnök és Kásler Miklós a felelős. A kormányfőnek azért van felelőssége, mert funkcióban tart egy olyan minisztert, aki elveszítette az orvosok és a magyar társadalom bizalmát, Kásler Miklós pedig vezetőként felelős az egészségügyi rendszer hibáiért, a gyalázatos fizetésekért, az alulfinanszírozásért, az alapellátás, a szakellátás és a sürgősségi ellátás gyalázatos állapotáért, valamint a kórházi ágyak felszabadításáért és az orvosi beavatkozások elmaradásáért - mondta.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 04:15
×
×
×
×