Infostart.hu
eur:
375.35
usd:
318.05
bux:
127540.74
2026. február 26. csütörtök Edina
Nyitókép: Tóth Balázs / Heves Megyei Hírlap

Kiszárad a szilvásváradi Fátyol-vízesés is

Mindössze néhány literre csökkent a vízesésen másodpercenként lecsorgó víz mennyisége a szárazság miatt.

Az elmúlt tíz esztendőben már kétszer is kiszáradt a Szalajka-völgy látványossága, az aszály következtében most is közel van ez az állapot. A megfigyelések szerint minden árvizes év után hasonló jelenség következik be - írja a heol.hu.

A múlt héten számoltunk be arról, hogy az átlagosnál melegebb időjárás és a csekély mennyiségű csapadék miatt eltűnt a víz a lillafüredi víz­esésből.

Az aszály által okozott károkról, és arról, hogy érintik-e a húsvéti ünnepeket, itt írtunk.

Címlapról ajánljuk
Bóka János az Arénában: Horvátország és Szlovákia is tudja zsarolásra használni az energiafegyvert

Bóka János az Arénában: Horvátország és Szlovákia is tudja zsarolásra használni az energiafegyvert

Ukrajna uniós jogot sért azzal, hogy nem indítja újra a kőolajszállítást a Barátság vezetéken, és még a tranzitdíjról is lemond magasabb politikai célok érdekében – hangsúlyozta Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. A horvát Adria vezetéken lehetne orosz kőolajat szállítani, és Horvátország a nagyon magas tranzitdíjjal profitálni akar a helyzetből. A két ország nagyon jól tudja úgy forgatni a vezetékcsapokat, hogy az energiafegyvert zsarolásként lehessen alkalmazni Magyarországgal szemben bármilyen politikai ügyben – fogalmazott.

Kormányinfó: elrendelték a magyar energetikai infrastruktúra megerősített katonai védelmét, nem korlátozzák a bankok számát

Ha tartósan kiesik a Barátság kőolajvezeték, a magyar benzinárak drasztikusan emelkednének – mondta Gulyás Gergely a Kormányinfón. A magyar pedagógusok egyszeri bruttó 150 ezer forintos juttatást biztosítanak legkésőbb márciusban, és jövőre a tanárok átlagbére meg fogja haladni az egymillió forintot – mondta.
inforadio
ARÉNA
2026.02.26. csütörtök, 18:00
Győri Enikő
a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület elnöke, a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×